Бі-бі-сі для всієї сім’ї: науково-популярні серіали, які будуть цікаві всій родині

Телекомпанія Бі-бі-сі завжди славилася своїми науково-популярними фільмами. «Мел» вибрав з безлічі серіалів Бі-бі-сі ті, які будуть цікаві всім. У нашій добірці – серіал про науку з 50-річною історією, фільми про природу, динозаврів і древніх світах, історія шедеврів мистецтва.
1. Горизонти науки (Horizon)
Проект «Горизонти науки» Бі-бі-сі вже більше 50 років розповідає про досягнення в різних галузях науки. Перший випуск програми вийшов в ефір ще у 1964 році і був присвячений розробкам винахідника Річарда Фуллера Бакмынстера. 590Місією Horizon було створення платформи, де найбільші вчені світу могли б спілкуватися з широкою публікою. Зараз нові випуски продовжують виходити на каналі BBC Two. У проекту є активна група на фейсбуці, де можна стежити за виходом нових серій і дізнаватися, як вони створювалися. Нещодавно в Horizon вийшов ролик із популярним коміком Джиммі Карром, який міркував про природу сміху та про те, чому саме сміх робить людину людиною.
2. Планета динозаврів (Dinosaur Planet), 2011
Шестисерійний фільм «Планета динозаврів» – це масштабна і реалістична реконструкції Землі, населеної динозаврами. Створені за допомогою комп’ютерної графіки ящери виглядають максимально реалістично, причому деякі види були відкриті вченими зовсім недавно. Фільм розповідає про місця проживання і спосіб життя не лише всім відомих птеродактилів та тиранозаврів, а і менш відомих доісторичних тварин – епідексіптеріксе, ругопсе, гігантораптора.

3. Світ природи (Natural World)
Кожна серія «Світу природи» присвячена одному з представників тваринного світу. Серед них є і постійні герої дитячих книг і розмальовок – ведмеді, мавпи, метелики, а про деякі, наприклад, про “австралійського плейбоя”, ви могли і не чути. 590-1Документальний серіал про дику природу показує тварин у їх природному середовищі існування, а окремі епізоди присвячені взаємодії природи і людини. Приміром, кілька серій про айсберг, який потопив «Титанік». «Світ природи» виходить з 1983 року і налічує вже більше 500 серій.
4. Стародавні Світи (Ancient Worlds)
«Стародавні Світи» – це авторський проект археолога й історика Річарда Майлса, у якому він досліджує витоки цивілізації. Він вивчає зародження древніх держав, за подорожами, Сирією, Єгиптом Туреччиною, Грецією. Свій шлях Майлс починає на півдні Іраку в Уруці – першому місті Південної Месопотамії. Історик розповідає, як виникали нації, держави, релігії і формулює фундаментальні закони історії на прикладі доль древніх цивілізацій.

5. Приватне життя шедеврів (The Private Life of a Masterpiece)
Як Дега малював «Маленьку танцівницю», що символізує статуя Давида, створена Мікеланджело, про що кричить чоловік на картині Едварда Мунка – все це можна дізнатися з циклу документальних фільмів Бі-бі-сі про історію творінь найвидатніших скульпторів і живописців. Серіал, що виходив з 2001 по 2011 рік, розповідає, як створювалися витвори мистецтва і який вплив вони мали на світову культуру.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *