Світ змінюється, але ми чомусь не помічаємо цього

Більшість із нас цього не усвідомлює, але в світі відбувається щось незвичайне. Кілька місяців тому я звільнився від рамок звичного суспільства. Я розірвав ланцюги страху, в які закували мене в системі. З тих пір я бачу світ з іншого ракурсу: все змінюється, але більшість із нас не знають про це. Звідки мені знати, що світ змінюється? У цій статті я вкажу цілих вісім тому підтверджень.
1. Нможливість приймати далі наявну модель працевлаштування
Ми доходимо до межі. Люди ледве витримують роботу у великих корпораціях. Ви не бачите цілей і буквально виєте від відчаю. Люди звільняються. Їм хочеться кинути все. Зараз дедалі більше людей намагається відкрити свою справу, беруть творчі відпустки. А скільки людей перебувають у депресії, пов’язаній з роботою, скільки постраждали від професійного вигорання?
2. Модель підприємництва теж змінюється
Минулі роки ознаменувалися спалахом стартапів. Тисячі підприємців перетворили свої гаражі в офіси, щоб втілити в життя ідеї на мільярд. Творці стартапів шукали інвесторів й отримували фінансування – грант прирівнювався до Кубка ФІФА. Але що відбувалося після отримання гранту?
Ви знову ставали найманим працівником. У бізнес могли прийти люди, які не поділяють ваші мрії та цілі, а привели ви їх самі заради грошей – фінансування було головною умовою вашого стартапу. Такий результат бізнесу болісний. По-справжньому круті ідеї не вдавалося втілити, тому що модель пошуку грошей часто працює проти. Потрібно знайти новий спосіб вести справи, і є чудові хлопці, які вже приступили до пошуків нових варіантів.
3. Зростання співпраці
Чимало людей дійшли думки, що немає сенсу робити щось самим. Багато прокинулися від божевільного принципу «кожен сам за себе». Зупиніться, зробіть крок назад і подумайте. Чи не абсурдно, що 7 млд людей, що живуть на одній планеті, виросли настільки віддаленими одне від одного. Який сенс щось робити, якщо це поверне вас спиною до тисяч, мільйонів людей – ваших сусідів по місту, наприклад. Мені сумно щоразу, коли я думаю про це. На щастя, дещо змінилося. Все більше людей намагаються ділитися ідеями та співпрацювати, і це відкриває нові напрямки – спільної роботи, допомоги та взаємовиручки. Такі зміни зачіпають прекрасні.
4. Нарешті ми з’ясували, що таке інтернет
Інтернет – чудова штука, і лише через багато років ми зрозуміли його силу. З інтернетом світ відкривається, перепони падають, закінчується поділ і починається співпраця і допомога. Деякі нації проводять справжні революції, такі, як “Арабська весна”, використовуючи інтернет як каталізатор. У Бразилії лише починаємо користуватися інтернетом у наших цілях. Інтернет руйнує можливість контролю над масами. Великі медіа-групи подають новини, як їм зручно, залежно від того, що вони хочуть донести. ЗМІ пишуть те, що їм вигідно, але вони більше не єдині власники інформації. Ти стежиш за тим, за чим хочеш. Ти сам контактуєш з тими, з ким хочеш. Ти досліджуєш все, що хочеш.
За допомогою інтернету маленька людина більше не безмовна. У неї з’явився голос. Аноніми стають відомими. Світ стає загальним. І система може впасти.
5. Зруйнована ідея надмірного споживання
Ми були підвладні культурі споживання настільки довго, наскільки це взагалі можливо. Ми купували кожен новий продукт – найновішу машину, останній айфон, провідні бренди, одяг, взуття, всяку всячину, сотні і тисячі дрібничок – усе, що можна утримати в руках. Спробувавши піти проти натовпу, піонери антиспоживацтва зрозуміли, що шлях веде не стільки проти, скільки геть від натовпу. Помірне споживання, повільне життя і повільна їжа – ось лише кілька видів взаємодії з навколишнім світом, які на контрасті показують, наскільки абсурдно ми можемо управляти своїм життями. Багато хто не користується машинами. Лише деякі витрачають гроші понад необхідне. І все більше людей міняються одягом, купують вживані товари, спільно використовують техніку, автомобілі, разом знімають квартири й офіси. Нам не потрібні всі ті речі, які нам нав’язали. І свідомість нового споживання може привести будь-яку компанію, яка тримається на споживанні, до банкрутства.
6. Здорова й органічна їжа
Ми їли все, що здавалося їстівним! Продукт смачний? – Дуже добре. Ми були настільки відірвані від реальності, що компанії-виробники почали продавати фактично отруту замість їжі, а ми нічого не казали. Але деякі люди прокинулися і почали їсти здорову й органічну їжу. Ця тенденція стає тільки сильнішою. Але яке це має відношення до економіки і роботи? – Та прямий. Харчова промисловість – одна з основ нашого суспільства. Якщо ми змінимо своє мислення, звички в їжі і спосіб споживання, корпорації почнуть реагувати на зміни й адаптуватися до нового ринку попиту.
Мале фермерство знову стає доречним у ланцюгу виробництва. Люди почали у квартирах вирощувати овочі та фрукти. І форма економіки змінюється.
7. Пробудження духовності
Скільки ваших друзів практикують йогу? Як щодо медитації? А тепер поверніться на 10 років назад. Як багато людей ви знали, які займалися цим? Духовність протягом довгого часу була долею диваків, схиблених на містиці чи езотериці. Але і ця тенденція, на щастя, теж змінилася. Ми підійшли до межі розумного і раціонального. Ми зрозуміли, що за допомогою одного лише нашого свідомого мислення можна налагодити своє життя. Я впевнений, що ви теж хочете керувати своїм життям самостійно, і це зараз відбувається. Ви хочете розуміти, як це працює: як регулюється життя, що відбувається після смерті, що це за енергія думки, про яку так багато говорять; що таке квантова фізика, як думки стають матеріальними і створюють відчуття реальності; що таке збіги, і що таке синхронність; чому працює медитація; як можна вилікувати хвороби без ліків, лише за допомогою рук, і як працює альтернативна медицина. Компанії проводять сеанси медитацій для своїх співробітників. Навіть у школах вчать медитувати. Подумайте про це.
8. Позашкільні тенденції
Хто придумав існуючу модель освіти? Хто вибирає уроки, які діти повинні відвідувати? Чому ми повинні слухати саме ті уроки історії, які нам читають, і чому нас не вчать правди про інші древні цивілізації? Чому діти повинні дотримуватися набору певних правил? Чому вони мають сидіти тихо і мовчки слухати? Чому вони повинні носити форму? Що це за тести, і як вони доводять, що ви насправді вивчили предмет. Ми винайшли й увічнили модель викладання: послідовники системи, які перетворюють людей у непримітних і стандартних людських істот. На щастя, багато переосмислюють концепцію освіти і вчать дітей на дому, запускають позашкільну освіту та ламають шкільне. Можливо, ви ніколи не думали про все вищеперелічене і навіть будете шоковані. Але це відбувається. Люди потроху прокидаються й усвідомлюють, наскільки шалено вони живуть у цьому суспільстві.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *