Замок Нойшванштайн, Німеччина

«Я став королем занадто рано. Я ще багато чого не знав.
Я тільки почав вчити закони.
Раптом мене висмикнули з-за моїх книг і посадили на трон.
Що ж я все ще продовжую вчитися … »
Людвіг II, Баварський

zamok-n1
Замок Нойшванштайн (нім. Schloß Neuschwanstein, буквально «Новий лебединий камінь») розташований у Німеччині, поблизу містечка Фюссен (нім. Fussen). Він був побудований у 1869-1891 рр. королем Людвігом II, Баварським. Замок дуже гарний і є місцем паломництва туристів з усього світу і належить до розряду замків «must see». Це навіть не стільки замок у звичному розумінні цього слова людей X-XIII ст. – це палац, «палац мрії» його творця, який йому так і не вдалося побачити в повній своїй пишноті.

zamok-n Людвіг II, Баварський, засновник замку, провів своє дитинство в замку Хоешвангау, побудованому в 1832 р. його батьком, Максиміліаном II, Баварським. Стіни Хоешвангау були прикрашені сценами із середньовічних легенд, включаючи і сказання про лебединого лицаря Лоенгріні. Максимілліан II зробив лебедя лейтмотивом усього замку Хоеншвангау. Що стосується Людвіга, то в дитинстві він часто уявляв себе на місці казкових персонажів, особливо сильно хвилювала його уява про лицаря Лоенгрін.

zamok-n3У 1864 р у віці 18 років після несподіваної смерті батька Людвіг стає королем, не маючи при цьому ніякого досвіду як у житті, так і в політиці. У 1873 році він пише:
«Я став королем занадто рано. Я ще багато чого не знав. Я лиш почав учити закони. Раптом мене висмикнули з-за моїх книг і посадили на трон. Що ж я все ще продовжую вчитися … »

zamok-n0

Людвіг був одержимий ідеєю святого царства Божої Милості. А в реальному світі він був конституційним монархом, правителем Баварії з правами й обов’язками і занадто малою свободою вибору.zamok-n01

У 1866 р. Баварія в союзі з Австрією зазнає поразки у війні з Пруссією і змушена прийняти «оборонний і образливий союз», який скасовує право короля скликати армію в разі війни. Таким чином, з 1866 року Людвіг II перестає бути суверенним правителем. Для нього це стало величезним потрясінням.

zamok-n5 Людвіг будує навколо себе свій вигаданий світ, у якому він може почуватися справжнім королем. У тому числі починається будівництво замку Нойшванштайн. Людвіг віддає будівництву всі сили. Щоб сховатися від реальності він поступово змінює свій режим і воліє спати вдень, а не спати вночі. Тоді ж він задумав вибудувати свої замки, щоб сховатися в них від мирської суєти. Перший замок мав бути побудований неподалік від його рідного Хоешвангау.
«Найпрекрасніше місце, що можна знайти, – писав Людвіг Ріхарду Вагнеру, своєму улюбленому композитору, – тут я побудую замок у стилі старих німецьких лицарських фортець … Моя фортеця буде ще прекрасніша і затишніша, ніж Хоеншвангау».

zamok-n6 Раніше на обраному місці будівництва стояв замок Vorder-und-Hinterhohenschwangau, однак до початку XIX ст. від нього залишилися одні руїни.
Перший камінь у фундамент «Нового Хоешвангау» (ім’я «Нойшванштайн» замок отримає після смерті Людвіга) закладено 5 вересня 1869 р. На жаль, але будівництво замку йшло не так швидко, як того хотілося королю. Розмістити в горах настільки складний зразок архітектури було досить складно. Величезна кількість художників, архітекторів і майстрових трудилося над втіленням ідей і мрій Людвіга. Нереальні терміни, які він часом ставив, вимагали роботи і вдень і вночі.

zamok-n7 В ході будівництва король все більше віддалявся від людей, тому план замку постійно переглядався. Наприклад, було виключено кімната для гостей і додано невеликий грот. Скромний зал для аудієнцій перетворився на Тронний зал.

zamok-n8Відхід від керівництва Баварією не міг пройти непоміченим. Необдумані вчинки і погане керівництво землями призвело до того, що уряд оголосив його божевільним і змістив з посади в 1886 р. – хоча Баварська конституція того часу і не припускала такої можливості. Людвіга було відправлено в Berg Palace. На наступний день після прибуття на місце він загинув за загадкових обставин, потонувши в озері Старнберг разом зі своїм психіатром, який і оголосив його божевільним.
У 1886 р. споруда замку ще не була завершена. Робота зупинилася на головній вежі, донжоне. Сім тижнів по смерті короля Людвіга II, Баварського замок було відкрито для відвідування публіки.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *