Навіщо людина сама собі створює проблеми?

Мені розповідали про свої проблеми тисячі людей, і досі мені так і не трапилося серед них жодної реальної! Всі проблеми неправдоподібні – ви їх створюєте, тому що без проблем почуваєтеся порожніми. Немає проблем – ннемає чим зайнятися, ні з ким боротися, нікуди йти… Люди ходять від одного гуру до іншого, від одного майстра до іншого, від одного психотерапевта до іншого, з однієї групи зустрічей в іншу, тому що коли вони цього не роблять, то почуваються порожніми, їм здається, що життя безглузде. Ви створюєте проблеми, щоб можна було відчути, що життя – це величезна робота, зростання, що вам доводиться вести важку боротьбу за виживання…
Чи здавалися ви найголовнішим питанням: чи справді існують проблеми, чи ви самі їх створюєте, і вже настільки звикли до цього, що просто не можете обійтися без їх присутності – вам стане без них самотньо? Ви згодні бути навіть нещасними – аби не порожніми. Люди хапаються за свої нещастя, тільки б не допустити порожнечі в собі.
Ви самі підживлюєте свої нещастя. Дивіться. Коли зникає одна проблема, зверніть увагу, як справжня проблема негайно знаходить собі інше місце. Ситуація нагадує змію, яка скидає стару шкіру, але сама завжди залишається.
Як тільки вирішується одна проблема, слідом виникає інша. І якщо придивитися уважніше, то можна помітити: друга проблема – така ж, що й попередня. Займіться нею – за нею вже чекає третя, напоготові.
Будь ласка, подивіться на те, що ти робите і якими ви займаєтеся дурницями. Спочатку створюєте проблему, потім шукаєте шляхи її вирішення. Просто поспостерігайте за собою, навіщо ви створюєте проблему. Вирішення проблеми знаходиться в самому її початку, коли ви її тільки створюєте – не створюйте її! У вас немає жодних проблем – досить зрозуміти тільки це.
Якщо вам недостатньо власних проблем, ви починаєте думати про людство, про долі світу … – соціалізм, комунізм й інші дурниці. Ви починаєте думати про світ так, немов усе залежить лише від ваших порад.
Мене не турбують твої проблеми. Їх мільйони, і зовсім безглуздо намагатися вирішити їх – адже це ти є їхнім творцем, але сам залишаєтеся в тіні. Я вирішу твою проблему, а ти створиш десяток нових.
Я відсуну в сторону твої проблеми і доберуся до тебе. Змінювати слід їхнього творця. І коли він зміниться, проблеми на периферії зникнуть.
Запам’ятай гарненько: тобі самому подобається плекати свої проблеми, тому ти їх і створюєш. Є безліч причин, за якими ти отримуєш від цього задоволення.
усе людство хворе. На те є принципові мотиви, основні причини, яких ми не беремо до уваги. Коли дитина захворює, вона отримує увагу, коли ж вона здорова, нікому немає до неї справи.
Увага – це енергія. Коли хтось обдаровує тебе люблячим поглядом, він дає тобі їжу – ефірну їжу. Кожна дитина потребує уваги, а ви удостоюєте її увагою, лише тоді, коли вона хворіє, коли є якась проблема. І тому, коли дитина відчує брак уваги, вона вигадає купу проблем, чи сама їх створить.
Любов – ось основна потреба. Як твоє тіло живиться їжею, так і твоя душа насичується любов’ю. Але ти можеш отримати любов, тільки коли ти хворієш, коли у тебе щось трапилося, інакше ніхто й не подумає дати її тобі. Дитина вчиться у тебе, згодом теж починаючи створювати проблеми. Вона розуміє, що варто зхворіти чи вигадати ще якусь проблему, як всі кинуться до неї.
Ошо

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *