На одній із карликових планет виявлено крижаний вулкан

На Церері виявлено вулкан, який вивергає криоплазму — розчини солей, нагрітих внутрішнім теплом планети. Наявність води на Церері було доведено ще в 2015 році, але тепер ми напевно знаємо, що її дуже багато під поверхнею планети.
Про це повідомляє nat-geo.ru
Веста й Церера — відповідно, друге і перше за величиною тіла в поясі астероїдів. Веста вважається астероїдом, а Церера називається карликовою планетою. Космічний апарат NASA Dawn збирав дані на орбітах обох тіл, і тепер учені проаналізували й оприлюднили їх у шести статтях у журналі Science.
Проте найцікавішим відкриттям із викладеного у цих статтях є, мабуть, крижаний вулкан на Церері. Він діє так само, як і звичайний вулкан, тільки замість магми викидає воду. Вчені вважають, що солі, розчинені у воді на глибині Церери, знизили температуру плавлення, тому внутрішнього тепла планети вистачає для вивержень. Навколо нього мало кратерів; це може говорити про те, що останнє виверження відбулося за геологічними мірками недавно — близько 200 млн років тому, і криомагма залила кратери.
Чотиритисячник на Церері — це перший крижаний вулкан, існування якого не викликає сумнівів у вчених. Можливо, подібні геологічні утворення є й на Плутоні і Титані, але це ще належить довести.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *