Українським “Facebook”-ом гуляє вірус

** FILE ** The Facebook logo is displayed at a news conference in New York in this November 6, 2007 file photo. A new application is aiming to inject more commerce into the social playground by paying Facebook members who help make sales to their friends. (AP Photo/Craig Ruttle, file)

«Старий новий» вірус захоплює український Facebook: як його вичистити?
В українському Facebook – чергова епідемія, в мережі швидко поширюється вірус, який працює за старою схемою. Як тільки аккаунт користувача заражається, у нього на стіні з’являються посилання на відео, а друзі позначаються у пості. При спробі перейти за лінком зараження передається далі. Ці посилання розсилаються із зараженого аккаунта в особисті повідомлення.
Серед жертв вірусу – як і в минулому, в основному користувачі браузера Сhrome. Виглядає це відео в стрічці приблизно так (вірус поміщає на скріншот «відео» аватарки користувача, чий акаунт заражений):virus-1Якщо ви бачите таке повідомлення, навіть якщо вас там затегалі, не варто переходити за посиланням. Превентивно можна:
• У налаштуваннях Facebook відключити можливість тегованих вас без дозволу.
• Включити двухфакторную щоб отримати аккаунта.
• Перевірити список програм, які підключені до аккаунту і мають доступ до ваших даних.
• Можна також на майбутнє включити оповіщення про те, що до вашого аккаунту намагається підключитися інший пристрій.
virus-2Якщо ж ви вже заразилися, то варто зробити кілька кроків щодо очищення аккаунта:
• Потрібно зайти в список розширень, які запущені в Chrome і “знищте” всі підозрілі. Для цього потрібно зайти в «Додаткові інструменти», а потім у «Диспетчер задач» (в англійській версії в Додаткові інструменти -> Диспетчер задач.
• Можна також знайти шкідливе розширення зі списку розширень (chrome://extensions), але поки воно запущено і займається шкідництвом, вичистити його, не замкнувши процеси в диспетчері, не вийде.
• Поміняйте пароль до Facebook.
• Вичистіть вірусні пости з хроніки.
• Поки аккаунт не очищений, попередьте друзів, що з вашого облікового запису можуть розсилатися вірусні повідомлення і повідомлення.
Нагадаємо, в березні цього року з’явився перший в світі вірус-вимагач під Mac. Він уміє шифрувати жорсткий диск, а потім починає вимагати за доступ гроші.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *