Замок Бішопа, Колорадо, США

Незвичайний замок із каменю, заліза і кольорового скла, побудований всього однією людиною, знаходиться в горах поблизу національного заповідника Сан-Ісабель, штат Колорадо, США.

Замок БишопаВисоченну вежу обвивають залізні гвинтові сходи і парапети, на даху обертається круглий купол із металевої сітки, голова дракона вивергає вогняне полум’я, є навіть своя дзвіниця. Джим Бішоп самотужки зібрав понад 1000 тонн каменів для будівництва цього дива, яке він назвав “пам’ятником працьовитості”.
Це найбільша споруда в Америці, яка була створене однією людиною.

Замок Бишопа1 Міфи і факти
У 15-річному віці Бішоп купив 2,5 акри землі за 1250 $. Він завжди мріяв жити в горах, і в 1969 році покинув Пуебло і приступив до будівництва котеджу на вершині мальовничого схилу. Створення замка не входило в початкові плани Джима. Оскільки для фундаменту він використовував природний камінь, який зібрав у горах (“Ми були занадто бідні, щоб купити звичайні будматеріали”, сказав він), перехожі говорили, що кладка нагадує середньовічну фортецю. Так у Бішопа народилася ідея зведення справжнього замку. Замок Бишопа2

Замок Бишопа4Джим Бішоп сім місяців на рік працював у магазині декоративних виробів із заліза своєї сім’ї в Пуебло. Не маючи ніяких архітектурних знань, він будував будівлю без якого-небудь первісного плану і креслень: «Проект промальовувався сам по собі, і в голові виникали необхідні деталі. Я побудував його з дуже невеликою кількістю помилок і безліччю випробувань».
Від першого каменя у фундаменті до ажурних кованих решіток Джим зробив усе сам власними руками. Лише на одній із цистерн для води в дальньому кутку двору він надряпав напис, що його батько допомагав тільки в цій частині. Бішоп відмовився від допомоги сім’ї після трагічного випадку в 1988 році, коли на лісоповалі загинув його 4-річний син Рой, прах якого поховано в одній із веж замку, названій його ім’ям.
Замок Бишопа3

Сьогодні Джим Бішоп, що розміняв сьомий десяток років, живе в замку з дружиною і сподівається, що його діти і внуки будуть підтримувати і розвивати замок як туристичний об’єкт.
Замок Бишопа5Замок Бішопа оповитий мережею складних кованих мостів і проходів, які чіпляються за вежі висотою до 50 метрів. Особливістю замка є ще й голова дракона, яка виступає над великим залом, із відкритої пащі якого періодично вивергається полум’я, а ніздрі служать димоходом для каміна. Вікна залу прикрашають красиві вітражі з кольорового скла.
Хоча замок уже практично закінчений, Бішоп продовжує працювати. Він планує оточити двір ровом, побудувати підйомний міст, встановити гірки на зовнішній стіні замку і великий балкон, щоб там можна було розмістити оркестр.
У замку розташовується бар і сувенірний магазин, де дітям пропонують лицарські костюми, шоломи вікінгів, мечі, чарівні палички і статуетки драконів.
Замок Бишопа6 Історія знає безліч прикладів такої самовідданості, які часто втілюються в прекрасних спорудах: на острові Тринідад (Карибські острови) один індієць власними силами побудував прекрасний храм Ватерлоо, на острові Мауї (Гавайські острови) знаходиться красивий храм Дзьодо-сю, побудований японським монахом, у Таїланді сучасний художник присвятив своє життя будівництву обителі Будди на землі – Білий храм (Ват Ронг Кхун), у Японії сільський староста заснував нині найпопулярніший у Токіо храм Сенсодзі …Замок Бишопа-

Замок Бишопа7 Замок Бішопа (Bishop Castle) відкритий щодня від світанку до заходу. Вхід вільний, але пожертвування вітаються.
При вході вас попросять поставити підпис у гостьовій книзі, що звільняє власників від відповідальності за події на території замку (страхові компанії відмовилися страхувати відкритий будівельний майданчик). Замок Бішопа знаходиться на півдні центральної частини штату Колорадо в 21 км на південний схід від перехрестя трас 96 і 165, в 1,5 годинах їзди від Колорадо-Спрінгс і менше години від Пуебло по мальовничій гірській дорозі.Замок Бишопа8

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *