Стрибок без парашута з висоти… майже 8 км?

2 хвилини вільного падіння з висоти більше 7 кілометрів – і все це без парашута. Єдиний шанс вижити – потрапити у сітку, натягнуту на висоті 60 метрів.Американець Люк Айкінс вистрибнув з літака на висоті 7,6 км. Парашута у нього з собою не було. У повітрі швидкість екстремала досягала майже 200 км/год, а пульс – 148 ударів на хвилину.
У першій фазі польоту Люка супроводжували три парашутисти з камерами і запасом кисню. Через дві хвилини вільного падіння скайдайвер приземлився на край сітки розміром 30х30 м, натягнутої на висоті 20-го поверху (60 м).
42-річний Айкінс став першою людиною, якій вдався подібний стрибок.
«Це прорахований ризик, ми все багато разів перевірили ще раз, за мною стоїть наука, – наводить слова Люка ТАСС. – Зі мною наука і математика».
Підготовка до трюка тривала півтора року. У конструкції для приземлення було використано спеціальне кріплення, яке послабило натягування сітки в момент дотику.
Щоб Люк у польоті міг бачити місце приземлення, з боків від сітки були встановлені чотири потужні прожектори. Біле світло означало, що він на правильній траєкторії. Червоне сигналізувало б, що йому потрібно негайно коригувати курс.
Приземлення теж таїло складності. Айкінсу за секунди до торкання сітки потрібно було перевернутися на спину – в разі приземлення на живіт він би отримав серйозні травми. Саме цей переворот скайдайвер кілька разів репетирував під час польоту.
Свідками цього божевільного вчинку стали дружина і син.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *