Які ви знаєте найнезвичіші одиниці вимірювання

Щоб порівняти речі, потрібно їх виміряти. Що є більше? Вище? Довше?… Нині більше 95% населення світу використовує метричну систему, але так було не завжди. У далекому минулому існувала величезна кількість різноманітних вимірювань. І ось деякі з них.
10. Барлікорн (ячмінне зерно)
Барлікорн – англо-саксонська одиниця довжини. Спочатку це була довжина справжнього ячмінного зерна, але потім перетворився в стандарт у 8,5 мм. mirka_1 Одиниця довжини дюйм дорівнював 3 барлікорни. Нині барлікорни все ще використовуються як одиницю розміру взуття у Великій Британії і США.
9. Руки і пальці
Це був англійський метод вимірювання, заснований на п’яді долоні і інших ручних мірах. П’ядь вважалася відстанню від великого пальця до кінця мізинця при розправлених пальцях, і дорівнювала 23 см. mirka_2Ель – міра довжини, відстань від витягнутого середнього пальця до верхньої точки плеча 114 см. Записи про ці виміри існували тисячу років.
8. Оранка
Англійські фермери вимірюють площу своєї землі, грунтуючись на тому, скільки можуть виораати їхні тварини. Раніше акр вважався максимальною площею, яку може зорати бик за один день, десь 4047 кв.км. Віргата – площа, зорана трьома биками за рік, 30 акрів. mirka_3Фарлонг (від furrow – борозна + long – довгий, довжина борозни на громадському полі) – одиницz довжини, завдовжки 200 м.
7. Алкоголь
Обсяги алкоголю мають свої власні назви. У Північній Англії 2 ковтки рідини, , або 30 мл, мали назву поні. Сьогодні порцію алкоголю ще називають стопка. Частина старої системи вимірювання грунтувалася на комбінуванні подвійних джекпотів. Джекпот – це 74 мл. Vkus-cheshskogo-piva2 джекпоти – Гілл, 2 Гілли – чашка, 2 чашки – пінта, 2 пінти – кварта, 2 кварти – поттл, 2 поттли – галон, 2 галона – пек, 2 пеки – відро, 2 відра – бушель, 2 бушеля становили страйк, 2 страйки – кум, 2 кума – бочечка, 2 бочечки – барель, а 2 барелі – хоґсхед. До речі, таверна Кабаняча голова (Hogs Head  -хоґсхед) із серії Гаррі Поттер була названа в честь цього обсягу алкоголю в 250 мл. Пізнішою мірою вимірювання спиртних напоїв стала пляшка, рівна стандартній пляшці шампанського (750 мл).
6. Смерть і руйнування
У європі могила (gravе) була одиницею вимірювання маси, до того як її назву змінили на сучасний кілограм. Се слово могила походить від слова тяжкості (gravity), потім змінилося на грам і врешті на кілограм, після кінці французької революції. mirka_5 Для вимірювання енергії використовується бомба Хіросіми, коли потрібно описати велику кількість енергії, що вивільняється від природних катастроф. Така міра дорівнює 60000 гігаджоуль. Для вимірювання радіоактивності, яку виділяють у малих кількостях усі живі організми, використовується банановий еквівалент. 1 Б.Е. дорівнює 78 мЗв. Для порівняння, найнижчою дозою отруєння радіоактивністю вважається +500000 мЗв.
5. Час
Всі коли-небудь чули вислів “один момент” або “мить”? І те, й інше справжні одиниці виміру часу. Момент – це 0,1  сек, а Мить – 10 нсек. Їх використовують у комп’ютерній і ядерній техніці відповідно. mirka6Іншою мірою вимірювання часу є собачий рік, заснований на міфі, що 7 собачих років дорівнюють 1 року людського життя. Насправді собаки не живуть швидше, вони просто по-іншому дорослішають, залежно від породи.
4. Троя
В історії Трої була жінка настільки красива, що чоловіки намагалися завоювати її прихильність з такою рішучістю, що це призводило до воєн. Ця жінка, Єлена Троянська, вважається одиницею краси, названої на її честь – елена.

mirka_7Згідно з легендою, Єлена своєю красою могла вести вперед тисячу кораблів. Таким чином, 1 елена дорівнює цій силі. Місто Троя було під облогою 10 років, тому 1 троя дорівнює захисту, здатному вистояти саме цей проміжок часу.
3. Технологія
З тих пір як знаменитість Уіл Вітон набрав у Твіттері півмільйона читачів, така кількість стала називатися 1 Вітон. Середній користувач Твіттера має близько 150, або 300 мікровітонів читачів. Gillette, всесвітньо відома марка бритв, вважається мірою кількості бритв, які може за 1 раз пропалити лазер. wilwmainМіккі, на честь Міккі Мауса, – найдрібніший рух комп’ютерної миші, менше 0,1 мм. Знайомий нам байт вважається одиницею зберігання інформації в комп’ютері, а ось невідомий Нібл ще менше – це полбайта.
2. Людські спроби
Під час другої світової війни одна людина, відома як командир Поутер, завдала чимало неприємностей, порушуючи або відкладаючи найважливіші питання країн-союзників. З тих пір поутер використовували для вимірювання руйнувань і проблем, завданих людиною.

Illegal logging in Parang Mountains, Romania

Але згодом навколишні дійшли висновку, що звичайна людина не може мати такої руйнівної суперсили, і тому прийняли рішення використовувати більш реалістичну одиницю в 0,1 Поутера при вимірюванні звичайних людей.
1. Тварини
Донедавна на американських фермах використовувався індекс коров’ячого материнства. Такий індекс вважався оцінкою того, скільки вагітних корів може прогодуватися на конкретній площі землі. Це вважалося хорошим показником родючості грунту. oslik_ferma_na_kipreОслина сила аналогічна кінській, тільки в 4 рази слабша. Щоб виміряти або порівняти великі маси, використовують слонів. Середня маса африканського слона дорівнює 5,4 т. У слонах вимірюють також динозаврів і китів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *