Привиди Домініканського собору у Львові

Домініканський собор, що височіє у середмісті мальовничого Львова, котрий, як і кожне поважне старовинне європейське місто, може похвалитися не лише історичними пам’ятками, а численними гостями з потойбіччя.
dominik_SoborМайбутня оселя знаменитого львівського привида та за сумісництвом пам’ятка архітектури національного значення була закладена 1749 року. Проект собору склав комендант Кам’янець-Подільської фортеці, видатний польський інженер голландського походження Ян де Вітте. Будували храм коштом коронного гетьмана Юзефа Потоцького та остаточно завершили 1764-го. До Другої світової війни цей величний бароковий храм був головним собором римо-католицького монастиря ордену домініканців. Під час панування “радянської орди” у стінах пам’ятки діяв музей історії релігії. Нині споруда належить місцевій греко-католицькій громаді.

dominikan_sobor_lvivЗа свідченнями численних нічних охоронців, більшість із яких звільнялася після першого ж чергування, рівно опівночі тут починають коїтися неймовірні речі. У порожньому темному соборі відбуваються голосні відправи, а хороша акустика приміщення посилює звуки співу потойбічного хору. Ці служби проводяться регулярно та тривають не менше трьох годин. Крім того, у книгозбірні собору з полиць часто падають щільно утрамбовані книги, а із замурованої кімнати протягом усієї ночі чути вистукування друкарської машинки. Такі явища спостерігають у храмі останні кілька десятиліть, відтоді як були виявлені та розчищені підземелля храмового комплексу. Місцеві кажуть, що саме звідти і з’являється винуватець усіх нічних кошмарів – привид монаха-домініканця, котрий час від часу потрапляє на очі наляканим нічним охоронцям. Напівпрозора фігура у білому плащі продовжує займатися звичними за життя справами…dominik_Sobor1

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *