91-річний будівничий, який будує свій власний собор

Хусто Гальєго Мартінес, який створює собор з нічого
91-річний Хусто Гальєго Мартінес в буквальному сенсі живе на будівельному майданчику. Він самотужки будує свій власний собор. Без креслень, без планів, без архітекторів та інженерів, без інвестицій і без підтримки офіційної церкви – майже п’ятдесят років. Незважаючи на всі ці обставини, собор виходить великим і красивим, а сам Мартінес дуже щасливий.
Собор дона Хусто можна знайти в двадцяти кілометрах від Мадрида, в містечку Мехорада дель Кампо. Роботи ще далекі від завершення, але вже зараз це величезний будинок з 40-метровим куполом, вежами, галереєю і внутрішнім двором. Найважче повірити в те, що цю махину своїми руками побудував один чоловік. Яким же людиною потрібно бути для цього?
Хусто Гальєго Мартінес ніколи не вчився ні архітектурі, ні будівельної справи. Він взагалі дуже мало вчився, – як він сам запевняє, його освіту закінчилося з початком громадянської війни в Іспанії (тобто в 1936 році, коли йому було 11 років). Тому він і будує собор без креслень, а ідеї бере, вивчаючи зображення середньовічних релігійних будівель. «Все це, – показує він на колони і склепіння, – в моїй голові»,
Ідея побудувати власний собор прийшла дону Хусто в голову після того, як його вигнали з монастиря. Він був тоді молодим послушником, готувався до прийняття чернечого обітниці, і щиро мріяв присвятити своє життя Богові. Бог в свою чергу послав Хусто Гальєго Мартінесу туберкульоз, який в той час вважали дуже заразною і практично невиліковною хворобою. З монастиря довелося піти, але бажання віддати життя святому служінню не проходило. Колишній послушник повернувся в своє рідне містечко. На околиці Мехорада дель Кампо знаходився велику ділянку землі, який дістався йому у спадок. Ця земля і наштовхнула його на думку про власний соборі.
Як можна будувати величезний собор, не маючи грошей? Хусто Гальєго Мартінес продав частину своїх володінь, і ще частина здав в довгострокову оренду. На що залишилася землі він став будувати будинок в буквальному сенсі з усього, що потрапляло під руку. Переважно – зі сміття і відходів. Цеглини він збирав на смітнику цегельного заводу, куди звозили бракована продукція. У підстави колон ставив порожні каністри з-під бензину. Дріт, шматки арматури і навіть старі картонні коробки – все йшло в справу. Так вийшло, що дон Хусто вибрав собі служіння важче чернечого: кілька десятиліть він живе в келії прямо всередині споруджуваного собору, встає щодня о пів на четверту ранку і багато працює. Періодично в монтажних роботах йому допомагають племінники, але на 90% будівля собору збудовано руками дона Хусто.
Головні ворота в собор відкриті з ранку до вечора, і увійти всередину може будь-хто. Хусто Гальєго Мартінес навіть не бере плату за вхід, але у кожного відвідувача є можливість покласти гроші в ящик для пожертвувань. Відвідувачі цією можливістю охоче користуються.
У 88 Роботи-річного Хусто ще дуже багато. Практично жодне приміщення собору не завершено, зате загальний вигляд у будівлі абсолютно фантастичний. Собор в Мехорада дель Кампо став для Хусто Гальєго Мартінеса його особистим монастирем, його особистої Церквою, його особистим світом, де він одночасно і настоятель, і єпископ, і Творець. Коли питаєш серйозного дона Хусто, що він відчуває, кожен день дивлячись на результат своєї праці, його обличчя моментально перетворюється. Він починає радісно реготати і відповідає:
«Звичайно ж, щастя! Величезне! »
Правила щастя Хусто Гальєго Мартінеса:
1. Якби у мене була ще одне життя, я все одно витратив би її на будівництво собору.
2. Коли я дивлюся на своє творіння, мене переповнює почуття вдячності Господу.
3. Віра дає сили творити чудеса.
4. Я щасливий, але не впадаю в гординю, це важливо.
5. Головне – працювати з любов’ю

http://theageofhappiness.com/posts/husto-galego-martines-kotoryy-sozdaet-sobor-iznichego/db3g8h0769h

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *