Чому ранок варто почати зі склянки води з лимоном

Лимон пригнічує відчуття голоду, дає силу м’язам і захищає шкіру від передчасних зморшок
Випивати склянку води з лимонним соком уранці – новий тренд. Хтось робить це, щоб схуднути, хтось вірить, що кислий напій допомагає виводити токсини. Про те, які ж властивості води з лимоном науково підтверджені, пише likar.info.
1. Стимулює травлення
Саме тому першим, що слід випити вранці, має бути не кава, а лимонна вода. Така комбінація «будить» печінку, стверджує відомий американський дієтолог Франк Ліпман. Вся справа в тому, що наша «внутрішня лабораторія» сприймає лимонний сік, як викид травних соків. І відповідає на це виділенням жовчі. М’ята та інші ароматизатори ще більше «підхльостують» процес.
2. Заповнює нестачу електролітів
Електроліти – речовини, що допомагають передавати електричні імпульси, без яких скорочення м’язів будуть утруднені. Простіше кажучи, це солі. Ми втрачаємо їх під час фізичних навантажень, особливо натрій і калій. Але порушення водно-сольового балансу може закінчиться збоєм у роботі серця і проблемами з нервовою системою, аж до судом.
Якщо натрій ми все ж компенсуємо солоною їжею, то калій постійно необхідний. Без нього починається аритмія, слабшають і болять м’язи, з’являється дратівливість. Лимонний сік містить кальцій, калій і магній, а це – три найважливіші електроліти, які допомагають тілу працювати. Здоров’я багато в чому залежить від цих солей.
3. Дає добову дозу вітаміну С
Лимон середнього розміру містить близько 83 мг вітаміну С, а апельсин – близько 63,5 мг. А чашка лимонного соку містить 112 мг (чоловікові необхідно 105 мг у день, жінці – 85 мг). Крім користі для здоров’я – це ще і зовнішній вигляд.
Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показало: жінки 40-74 років, які отримували щоденно дозу вітаміну С, мали менше зморщок і вологішу шкіру, ніж однолітки, які не піклувалися про це. Також вітамін С є важливим компонентом для утворення колагену, який необхідний при загоєнні і відновленні тканин. Тому він особливо важливий після хірургічних втручань або в літньому віці, коли здібності організму до регенерації ослаблені.
4. Зміцнює імунну систему
Вітамін С, калій і кальцій стимулюють вашу імунну систему. Як правило, вона ослаблена хронічним стресом. Якщо ж захисні сили організму активізувати, це підвищить стійкість до впливу стресу та інфекцій. Втім, медики не рекомендують «накидатися» на лимон, коли ви вже захворіли – він не лікує застуду чи грип, тільки полегшує біль у горлі. Але регулярне вживання води з лимоном допомагає запобігти розвитку ускладнень.
5. Насичує організм антиоксидантами
Лимонний сік містить флавоноїди та інші речовини, які мають антиоксидантні властивості. Іншими словами, вони борються проти шкідливих продуктів обміну речовин, або вільних радикалів. Антиоксиданти можуть знизити ризик розвитку захворювань серця, діабету, інсульту і появи злоякісних пухлин. Причому останній пункт досліджувався детально. Доведено, що так звані природні сполуки лимоноїди перешкоджають росту клітин раку шкіри, легенів, порожнини рота, молочної залози, товстої кишки і шлунку.
6. Пригнічує почуття голоду завдяки пектину
Пектин допомагає ефективніше боротися із зайвою вагою. Лимони містять пектинові волокна, які пригнічують почуття голоду. Дослідження довели, що люди, які вживають багато пектину з їжею, легше втрачають вагу.
7. Є корисним, не навантажуючи фруктозою
Плюс води з лимоном ще й у тому, що всі плюси такого напою не затьмарюються високим вмістом у ньому фруктози, як в інших фруктових соках. Навіть напої, які здаються нам несолодкими, містять чимало сахарози і фруктози, яка має властивість перетворюватися в жир, як показали недавні дослідження. Наприклад, у яблучному соку сахарози стільки ж, скільки і в лимонному, – 1,5%. Зате в яблучному фруктози 5,5% і глюкози 2,4%, а в лимонному – 0,5% глюкози, фруктози 0,5%.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *