Вуді Аллен та його музи

Нещодавно в прокат вийшов новий фільм Вуді Аллена «Світське життя». Одну з головних ролей у ньому зіграла Крістен Стюарт і не виключено, що саме вона стане новою музою режисера. Проте це не перша з актрис, які свого часу полонили Вуді. Тож спробуємо згадати й інших, які надихали американського кінорежисера, актора-коміка, продюсера і чотириразового володаря премії «Оскар».vudi_allen_stuartДайан Кітон
Аллен і Кітон познайомилися на Бродвеї, їй було 23, йому – 34. Їх першою спільною роботою стала постановка «Зіграй це ще раз, Семе», після чого між ними зав’язалися романтичні стосунки. Разом вони були не так вже й довго, але навіть після розставання залишилися друзями і продовжили співпрацю. filmz.ru_b_59122Їх кращою спільною картиною стала «Енні Холл», що отримала чотири «Оскари», але найніжнішою і найзворушливішою виявилася стрічка «Манхеттен», де за історією героїв легко можна було вгадати історію відносин самого Вуді й Дайан.
Міа Ферроу
На відміну від інтелектуалки Кітон, Ферроу була самою імпульсивністю. Ось тільки якщо з першою Аллен прожив кілька років, то з другою – цілих 12. Закінчилося все, щоправда, досить скандально: Вуді пішов до прийомної дочки Міа – Сун-і-Превен, після чого їх спільний син Ронан узяв прізвище матері і перестав спілкуватися з батьком. vudi_allen_miaІ там, де для Кітон союз із Алленом був важливим кроком в акторському плані, для Ферроу швидше лише періодом, який подарував пару непоганих ролей – кращі з них припали на комедії «Ханна і її сестри» і «Пурпурова троянда Каїра».
Скарлетт Йоханссон
Їх першою співпрацею стала стрічка «Матч Поінт» – можливо, найменш типовий фільм для Аллена. Після чого Йоханссон надовго стала головною музою Вуді. Сам він не переставав нею захоплюватися, оспівував її красу і написав для неї кілька ролей. vudi_allen_skarletТакою, наприклад, була партія в фільмі «Сенсація», який став справжнім режисерським освідченням у коханні своїй актрисі. А потім пішла і романтична комедія «Вікі Крістіна Барселона», удостоєна премії «Золотий глобус».
Пенелопа Крус
Про співпрацю з Крус Аллен мріяв давно, але навіть тоді не міг уявити, який ефект вона на нього справить. За його словами, варто було Пенелопі увійти в його офіс, як він був остаточно підкорений. Саме після першої зустрічі Вуді написав для Крус роль у стрічці «Вікі Крістіна Барселона», яка принесла іспанці довгоочікуваний «Оскар». vudi_allen_penelopaПізніше він покликав її в інший свій європейський фільм – «Римські пригоди», у якій Пенелопа зіграла яскраву дівчину легкої поведінки.
Кейт Бланшетт
Бланшетт – ідеальна актриса для Аллена. Вона поєднала аристократичну витонченість Дайан Кітон і ексцентричність Міа Ферроу. Крім того, вона наділена ще й великим артистичним талантом. Вуді “убили” її минулі кінороботи, і, ненавидячи кастинги, відразу запросив на головну роль у фільмі «Жасмин». vudi_allen_blanshet Їхня співпраця пішла на користь обом: Аллен зняв одну з кращих своїх картин за останні роки, а Бланшетт зіграла одну з кращих ролей, за що заслужено отримала одразу три найпрестижніші акторські нагороди – «Оскар», «Золотий глобус» і премію BAFTA.
Емма Стоун
Після «Жасмин» багато хто чекав продовження спільної роботи Аллена і Бланшетт, але замість цього Вуді несподівано відкрив для себе Емму Стоун. Стоун не раз заявляла, що божеволіє від фільмів Аллена, той же, можливо, довго просто не знав про її існування. Коли вони нарешті познайомилися, Вуді, був вражений красою Емми. vudi_allen_stounСпочатку Емма зіграла чарівну шахрайку в комедії «Магія місячного світла», а потім з’явилася й у вільному переосмисленні Достоєвського – фільмі «Ірраціональний людина».

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *