10 визначних місць Флоренції

Флоренцію навряд чи можна описати словами – її треба відчувати, бачити, дихати її повітрям, який просочений духом гордого Риму, духом великих художників, поетів, архітекторів.

І хоча безпека в місті на висоті, туристи не застраховані від «синдрому Стендаля» – стану культурного шоку від побаченої краси. Деякі люди навіть втрачають свідомість. Весь історичний центр міста-музею занесений в список ЮНЕСКО.
К. Салітаті називав Флоренцію квіткою Тоскани, дзеркалом Італії: здається, що вся країна раптом зменшилася і помістилася в одному місті. Російський поет О. Блок, зізнаючись Флоренції в коханні, називав її ніжним ірисом. Та й сама назва «Флоренція» на нашу мову перекладається як «квітуча». У 59 році до н. е. Юлій Цезар заснував містечко для відпочинку ветеранів римської армії. Квадратна планування вулиць Флоренції залишилася з тих часів.
За всю свою тривалу історію місто встигло побути столицею Тосканського герцогства, резиденцією династії Медічі, карбувало свої монети-флорини. Тут жили і творили Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Данте, Россіні, Боттічелі. Знаменитий мореплавець Амеріго Вестпуччі теж родом із Флоренції. У місті багато церков. Практично немає вулиці, на якій би не було собору або храму. Тут до цих пір пам’ятають своїх знаменитих пастирів – Саванароли, святого Антоніна.
Туристам є на що подивитися. А на єдиному старовинному мосту через Арно Понте Веккьо, що вцілів після Другої світової війни, можна купити унікальні золоті прикраси. Флоренцію здавна вважали ювелірної столицею. Тут збереглися цікаві старовинні традиції, в ресторанах подають пасту з різних макаронів і великим вибором гарнірів.

1. Собор Санта-Марія-дель-Фіоре.
Собор давно став символом Флоренції. Його величезний цегляний купол немов ширяє над улюбленим містом і осяває теплим світлом. Квітку святої Марії (так перекладається назва) будували майже шістсот років, починаючи з 1296. Змінилося багато архітекторів, серед яких були такі відомі майстри як Джотто і Камбіо. santa-mariia-del-foreСьогодні це один із найбільших за величиною соборів у світі. Примітно, що дзвіниця собору так і називається – кампанела Джотто. Це про неї один із монархів колись сказав, що таку красу треба зберігати під ковпаком і діставати тільки по святах. Сам Джотто похований на територии собору. Фасад прикрашає багато статуй. Усередині собор майстерно розписаний, тут можна побачити незвичайний годинник, стрілки якого ходять у зворотний бік.
2. Міст Понте Веккьо.
Понте Веккьо житловий міст. Його облюбували майстри золотих і срібних справ, тому перехід інколи ще звуть золотим мостом. У давнину тут проводили бурхливу торгівлю. Є припущення, що саме тут народилося слово і поняття банкрут – стража руйнувала стіл торговця, який ставав боржником. ponte-vekkoПосередині є чудова оглядова площадка – можна насолоджуватися видами міста, річки. А до погруддя Челліні прийнято приковувати замочки кохання. Увечері тут особливо красиво. Вогні і міст відбиваються в річці, немов у світі задзеркалля. Під час Другої світової війни всі старовинні мости через Арно були підірвані. Вижив тільки Понте Веккьо.
3. Галерея Уффіці.
Спочатку будівлю галереї було задумано для будівництва адміністративного центру – «Уффіці» означає офіси. Довгі коридори незабаром перетворилися на розкішну галерею. Для обробки галереї сімейство Медічі не жалів нічого. Інтер’єрами і розписами займалися найталановитіші майстри. galereya-ufficiУ музеї велика колекція робіт Боттічеллі, Рафаеля, Леонардо да Вінчі, Ліппі, Тиціана, Уччелло, Джотто і ін. Всього в галереї 45 залів, деякі з яких експонують роботи тільки одного майстра. Частина робіт розташована на другому поверсі моста Понте Веккьо. Сама ж будівля галереї було спроектовано подібно підкові з театром і висячими садами.
4. Сади Боболі.
Сади Боболі були створені дружиною герцога Козімо I, і є живим музеєм під відкритим небом. Зелений, дихаючий свіжістю парк, манить прогулятися по садовим лабіринтах, гравійним доріжках. Тут велика колекція скульптур, створених руками прославлених майстрів. Особлива визначна пам’ятка – оброблені розписами і барельєфами гроти. Gardens-Florence ItalyХоча Флоренція галасливий велике місто, в парковій зоні цілком реально побути наодинці з природою, насолоджуватися красивими видами. Варто піднятися на найвищу точку парку – звідти відкривається фантастичний вид на місто, а по дорозі можна втамувати спрагу з питних фонтанчиків.
5. Палаццо Пітті.
Палац Пітті майже впритул примикає до території садів Боболі. Після того, як його перший господар купець Пітті помер, палац змінив багато господарів. У наш час тут розташовується музей срібла, в якому зібрано дуже багато не тільки срібних скарбів. Цікаво буде подивитися на зібрання різних костюмів та старовинних убрань. palacco_pittiВеличезною цінністю палаццо Пітті є унікальне зібрання робіт Тиціана, Караваджо, Рафаеля, Боттічеллі, Ліппі, Ван Дейка та ін. Це так звана Палатинская галерея. Внутрішнє оздоблення палацу відрізняється розкішшю і багатством. Шовкові шпалери, вишукані меблі і дорогі гобелени створюють неповторну атмосферу.
6. Ринок Меркато Нуово (Меркато Порчелліно).
Ринку Порчінелло приблизно 500 років. Тут як і багато століть тому йде жвава торгівля дрібничками, жвава і весела атмосфера. У ринку є дах, але немає стін. У центрі базарної площі стоїть скульптура кабанчика, якого всі відвідувачі потирають ніс і кидають в рот монетку на щастя. Рынок Меркато НуовоУ цього поросяти найчистіший і блискучий ніс на світі. Іноді, щоб почухати блискучий пяточек доводиться постояти в черзі. В центрі ринку до сих пір стоїть камінь ганьби – плита, на якій карали нечесних торговців.
7. Площа Синьйорії.
Ця стародавня площа пам’ятає багато важливих подій в житті Флоренції. Вона завжди була політичним центром міста. В середні віки тут проводили страти непокірних владі людей. Саме тут спалили монаха Саванароллу. Але їдуть сюди люди для того, щоб побачити скульптури великих майстрів Амманаті, Челін, Мікеланджело, Бандінеллі. Piazza della SignoriaЧастина скульптур розташовані в Лоджії Ланцо. Їх охороняють кам’яні леви. Деякі скульптури замінені копіями – наприклад, Давид Мікеланджело. Прямо в центрі – мармуровий фонтан зі скульптурою Нептуна. Головною ж домінантою є знаменитий палац Палаццо Веккьо. На площі відчувається дух італійського міста, і не тільки через скульптур та старовинних будівель навколо. Запахи, що доносяться з довколишніх кафе дуже в цьому допомагають.
8. Академія витончених мистецтв.
Саме тут зберігається справжня статуя Давида роботи Мікеланджело. Є й інші його роботи: «Раби», «В’язень». На території академії розташований ще один музей. У ньому зберігаються унікальні музичні інструменти роботи Страдіварі, Гварнері, Аматті. Академия изящных искусствВиникненню Академії витончених мистецтв посприяв великий любитель живопису герцог Козімо І. Всі живописні школи стали підкорятися академії. До дисциплін вивчення була зарахована також музика і реставрація. На базі Академії була створена галерея майстрів живопису, якій могли милуватися студенти. Спостерігаючи, вивчаючи і набираючись досвіду.
9. Базиліка Сан-Лоренцо.
Фасад церкви відразу кидається в очі – він так і залишився незавершеним. Причиною цього стала сварка між Мікеланджело, татом Львом Х і Медічі, які вкладали гроші в будівництво. Саме в цій церкві Мікеланджело робив одну з найсерйозніших робіт у своєму житті – надгробні скульптури Медічі. Базилика Сан-ЛоренцоВін вирішив відступити від загальноприйнятих правил розміщення статуй в центрі будівлі і розташував їх уздовж стін. Тим самим здійснивши революцію в архітектурі. Тут також варто подивитися роботи Донателло, Верроккьо. Внутрішній двір багатий колонами, підлога викладена витіюватими візерунками.
10. Площа Мікеланджело.
Щоб дістатися на площу потрібно піднятися по вулиці Коллі на пагорб в районі Ольтрарно або під’їхати автобусом №12 і №13. З площі Мікеланджело, на якій стоїть копія статуї Давида, відкривається приголомшливий вид на місто. Площадь МикеланджелоЗвідси добре видно собор Санта-Марія, міст Порто Веккьо, потопаючу в зелені річку Арно. Все місто як на долоні. Якщо немає бажання відправитися в автобусну екскурсію по місту, то можна присісти в затишному ресторанчику і насолодитися італійськими стравами. Поруч повно найшикарніших готелів, які чекають

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *