У Туреччині гвалтівників від покарання врятували … їх жертви

У Туреччині 3 тисячі гвалтівників залишилися безкарними завдяки шлюбам… із жертвами.
Глава Верховного апеляційного суду Туреччини Мустафа Демірдаг визнав, що укладення шлюбного союзу є поширеним способом захисту сексуальних злочинців від кримінального переслідування.
Тисячі гвалтівників і педофілів уже уникнули покарання, взявши в дружини потерпілих.
Як приклад Демірдаг розповів про групове згвалтування дівчинки. Над нею поглумилися троє чоловіків, після чого один із них зіграв із потерпілою весілля. Після цього звинувачення були зняті з усіх трьох гвалтівників, пише Hurriyet Daily News.
За словами служителя Феміди, всього відомо близько трьох тисяч випадків, коли підозрювані в зґвалтуваннях одружилися на постраждалих. Причому в одному з випадків потерпілій було всього… п’ять років.
Мустафа Демірдаг вважає сформовану через юридичні лазівки таку практику вкрай жорстокою, оскільки згвалтована дівчина чи дівчинка прирікає себе на ще страшніші і передчасні страждання, стаючи супутницею життя свого мучителя.
Втім, в інших випадках насильника могли засудити і до 16 років і восьми місяців в’язниці. Однак і суворість закону не завжди виправдана, міркує Мустафа Демірдаг. Наприклад, одна 15-річна дівчинка була так закохана в хлопчика, що буквально наполягла на своєму викраденні. “Вона зателефонувала підлітку вночі і заявила, що вчинить самогубство, якщо він її не викраде”, – розповів суддя. Після цього закохані втекли від своїх родичів і одружилися.
Через деякий час було розпочато розслідування. Однак на той час закохані вже уклали шлюб згідно з місцевими традиціями, й у них народилося троє дітей. Тепер молодій людині загрожує мінімум вісім років і чотири місяці позбавлення волі, пише The Independent.
Додамо, що в останні роки турецька влада, прислухаючись до рекомендацій Європейського суду з прав людини, реформує законодавство з метою забезпечення більш ефективного захисту жіночих прав. 8 березня 2012 року в Туреччині було прийнято новий закон, спрямований на боротьбу з домашнім насильством, з яким стикаються жінки. У ньому прописано, що будь-яка жінка має право на захист незалежно від свого сімейного стану, а поліцейським надані повноваження діяти в таких випадках, не чекаючи відповідних рішень судів або прокуратури.
Також новий закон дозволяє заарештувати чоловіка, підозрюваного в домашньому насильстві, строком на три доби. А раніше підозрюваного лише відселяли від потерпілої. При цьому зловмисник мав можливість переслідувати родичку, підстерігаючи її на вулиці.
Але навіть у новому законі є пережитки патріархального суспільства, що виражаються в специфічній термінології. Для позначення жінок використовується не термін “людина” або “індивідуум”, а поняття “член сім’ї”.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *