Пиво: цікаві традиції, легенди і фестивалі хмільного напою

З цим напоєм пов’язано чимало традицій та легенд – часто таких самих давніх, як і сама історія хмільного напою. Більшість із них нині викликають водночас і посмішку, і здивування.
Можна собі уявити, як у давнину, щоб перевірити якість напою, господар виливав на дубову лаву ціле відро пива. Члени магістрату вбиралися у шкіряні штани і сідали на лавку, і якщо жоден із них через визначений час не міг відірватися від сидіння, таке пиво вважали придатним до споживання.
В англійських пабах постійним клієнтам видавали спеціальні кухлі зі свистками. А все дуже просто, щоб поновити склянку і не горланити, надриваючи зв’язки, достатньо було свиснути у свисток. Бармен одразу ж поспішав із новою порцією.
У польському місті Гданськ будь-які міські застілля відкривали з боєм так званого “пивного дзвона”. Vkus-cheshskogo-piva2Незвичним способом заклика відвідувачів до пивного закладу підприємливі японці з міста Матсуширо: при землетрусі силою до трьох балів кожному клієнту пропонують безкоштовно кухоль пива.
А от що робити коли від настирливих пивоголіків відбою немає? Дієвий спосіб як виставити за двері відвідувачів, які засиділися, придумав німецький ресторатор із Любека. Рівно о 22 годині на всі столи та стільці зі спеціального пристрою починали лити воду. Підмоченим у прямому і переносному значенні клієнтам нічого не залишалося, як забиратися геть.
Недарма зараз у світі проводиться чимало пивних фестивалів.
Істинний пивний гурман не тямитиме себе від радості, якщо хоча б раз у житті потрапить туди, де пиво ллється рікою. Всенародні гуляння та навколопивні частування — невід’ємні традиції багатьох країн із давньою історією пивоваріння.
Однією з найбільш пивних націй у світі є німці, тож не дивно, що саме вони започаткували найвідоміший і наймасштабніший фестиваль пива — Октоберфест.Istoriya-oktoberfest-v-Germanii-1За невеликими винятками його з року в рік проводять ось уже два століття — з часу масових гулянь з нагоди весілля баварського принца, майбутнього короля Людвіга.
Щоосені скуштувати пива до Мюнхена з’їжджаються мільйони гурманів, які за два тижні фестивалю випивають до 60 тис. гектолітрів хмільного напою, з’їдають 700 тис. курчат і півмільйона порцій традиційних баварських ковбасок.
Великий пивний фестиваль відбувається й у Лондоні. Щороку тут пропонують пивним туристам понад три з половиною сотні сортів справжнього англійського елю та півсотні сортів сидру.
На пивний вікенд до Брюсселя охоче з’їжджаються пивомани із сусідніх Франції, Нідерландів та Люксембургу: гостей зустрічають яскравим парадом броварів і, звісно, розмаїттям хмільного напою.
Молодий, але вже популярний чеський фестиваль запровадив для своїх відвідувачів навіть особливу валюту — пивний талер.Vkus-cheshskogo-piva1Свою екзотику туристи знайдуть і на святі броварів у китайському Циндао, наймасштабнішому в Азії, та на Бразильському фестивалі у Санта-Катаріна — з його традиційним пивним марафоном.
За тисячолітню історію пивоваріння люди навчилися не просто пити та смакувати хмільний напій, а й перетворили його споживання на особливий ритуал.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *