Скільки дивитися в очі співрозмовнику, щоб не здатися неввічливим?

Вчені підрахували, як довго потрібно дивитися в очі співрозмовнику, щоб не здатися дивним або неввічливим
Окулографія, або айтрекінг – спосіб відстежувати напрям погляду за допомогою камер. На зображенні відображено напрямок погляду людини, яка розглядає сторінку з результатами пошуку.
Журнал Royal Society Open Science опублікував дослідження, після масштабного експерименту: майже 500 людей з’ясовували, якою (в секундах) має бути тривалість зорового контакту між співрозмовниками, щоб не викликати незручності.
Для цього учасники експерименту переглядали відео, на якому актриса дивилася прямо на глядача. Як тільки їм здавалося, що контакт затягнувся, вони натискали кнопку. Напрямок їх погляду в ході експерименту і розмір зіниць фіксувалися окулографічним (відстежує рух очей) обладнанням.
З’ясувалося, що більшість людей вважає за краще дивитися співрозмовнику в очі близько 3,3 секунд, ± 0,7 секунди. Крім того, існують індивідуальні переваги – і навіть спосіб визначити їх, не запитуючи людини. Коли два погляди зустрічаються, в обох учасників контакту розширюються зіниці, причому це відбувається швидше у тих, хто любить довго дивитися співрозмовнику в очі. Втім, виміряти швидкість розширення зіниці можна тільки за допомогою спеціальних камер, тому на співбесіді це знання навряд чи стане в нагоді.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *