«Найкраща ілюзія року» виходить на фінішну пряму

Американська некомерційна організація Neural Correlate Society, яка спеціалізується на просуванні наукових досягнень у сфері людського сприйняття, щорічно проводить конкурс під назвою «Найкраща ілюзія року». У кінці червня вона опублікувала на своєму YouTube-каналі роботи фіналістів 2016 року.
Неоднозначні циліндри
Зрозуміла без пояснень, але від того навіть більш ефектна ілюзія від японських учених з університету Мейдзі.

3D-Любитель друку показав наочно, як зробити фігуру, якщо дивитися з однієї точки виглядає як кругла трубка, а з іншого – як квадратна.

Зоотроп з птахом
Зоотроп – прообраз кінопроектора і сама по собі справжня ілюзія, проте вченим із Сінгапуру вдалося його дещо вдосконалити. Зазвичай рухливі фігури малюють усередині циліндра, що обертається, а в цьому випадку вони були розміщені зовні. Проте глядач усе одно бачить птаха в клітці, а не поза нею.

«Вбудований» рух
Видовищна ілюзія від американських учених з використанням кіл, усередині яких відбувається рух змінюють один одного чорних і білих смужок. Якщо розмістити такі окружності в ряд, створюється помилкове враження, що він рухається.

Меллюзія
Ілюзія з вітряними млинами, які нібито обертаються в різні боки, але насправді ні. Створюється комбінацією освітлення і перспективи. Виявлена бельгійськими вченими.

Різнокольорові бульбашки
Ілюзія, для якої потрібно присунутися ближче до монітора. Якщо бульбашки сірого кольору різних розмірів швидко змінювати кольоровими одного розміру (складених із декількох концентричних кіл), то в наступну мить людському оку здається, що на їх місці з’являються кольорові бульбашки різних розмірів.

Танцюючі літери
Не надто складна оптична ілюзія від британських учених. Здається, що букви рухаються, але насправді вони змінюють тільки своє забарвлення.

Фаза-Протифаза 
У певних умовах створюється враження, що прямокутники, миготливі в протифазі, блимають синхронно.

Вкорочений палець
Ілюзія базується на тому, що під певним кутом людині здається, що половинка сфери є цілою. Якщо її таким чином надіти на середній палець, то виникає відчуття, що він нібито став коротшим.

Ліктьова нетерплячість
Якщо заплющити очі і попросити іншу людину провести собі пальцем від кисті до ліктя по внутрішній стороні руки, то (крім сексуального напруження) виникне помилкове відчуття, що мета досягнута завчасно.

Ігри з контрастом
Чергова інтерпретація широко відомої ілюзії. Якщо на фото затемнити світлі ділянки, а потім на іншій його початковій версії висвітлити темні, то об’єкти одного і того самого відтінку будуть здаватися різними за кольором.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *