Цілуйтеся на здоров’я: 6 липня — Всесвітній день поцілунків

6 липня — Всесвітній день поцілунків (World Kiss Day, World Kissing Day)
Це свято вперше почали відзначати у Великій Британії у XIX ст. pocilunok3 А 20 років тому Всесвітній день поцілунків було затверджено Організацією Об’єднаних Націй.
Поцілунок — це дотик губами на знак любові або поваги. Поцілунки стали невід’ємною частиною нашого життя.
Учені вже неодноразово проводили дослідження в рамках філематології (наука про поцілунки). Зокрема, було встановлено, що романтичний поцілунок двох закоханих не тільки створює емоційний сплеск, а й викликає активізацію діяльності цілого ряду гормонів.
Так, наприклад, було доведено, що в крові тих, хто цілується, скорочується рівень кортизолу, який викликає у людини стресові стани, і збільшується концентрація окситоцину – “гормону довіри”, або “гормону кохання”.pocilunok1Дослідники стверджують, що поцілунок допомагає схуднути. За їхніми підрахунками, за дві хвилини палкого поцілунку спалюється до двох калорій. Поцілунок є відмінною профілактикою зморшок: він приводить у дію близько 30 м’язів обличчя. Крім того, поцілунок розробляє легені, є профілактикою карієсу.
Психологи з Берлінського університету встановили, що три 20-секундних поцілунки з ранку здатні підтримувати романтичний настрій цілий день, а довгий поцілунок припиняє напад вегетосудинної дистонії.
Спостереження за ста парами різних віків показали, що тривалість ідеального поцілунку-3 хвилини. Також при цьому бажано дивитися один одному в очі.pocilunok4На завершення пропонуємо вам декілька найцікавіших фактів про поцілунки.
• Є люди, що панічно бояться поцілунків. Така фобія називається філемафобія.
• Наука, що займається дослідженнями поцілунків має назву філематологія.
• У середні віки поцілунками скріплювалися контракти й укладалися договори. Може саме тому укладання шлюбу скріплюється поцілунком.
• Стародавні римляни при вітанні цілували один одному очі.
• Більшість людей схиляють голову вправо під час поцілунку (причому це не залежить від того людина правша чи лівша).pocilunok5 • Французький поцілунок вигадали не французи. Вони його так навіть не називають.
• Крім людей цілуватися вміють навіть собаки і коні, а мавпи цілуються майже так само як і люди.
• Фільм “Дон Жуан” вважається фільмом із найбільшою кількістю поцілунків — 127.
• Найдовший поцілунок було зафіксовано у Лондоні 5—6 червня 2005 р. Пара цілувалася протягом 31 години.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *