«Відьма з Уолл-стріт»: найжадібніша жінка у світі

Рівно 100 років тому (а точніше 3 липня 1916 р.)  померла найжадібніша жінка всіх часів і народів. Її звали Генрієтта Хоуленд Гетті Грін, або «Відьма з Уолл-стріт».
zhadina4 На момент своєї смерті вона вважалася найбагатшою жінкою світу. При цьому її скупість не знала меж. Гетті навіть увічнили в Книзі рекордів Гіннеса, як «Найскупішу людину в світі».
Вона народилася 21 листопада 1834 в місті Нью-Бедфорд, штат Массачусетс у сім’ї, що займалася китобійним промислом. Змалечку її виховував дідусь – Гідеон Хауленд. Гетті почала читати фінансові газети з 6 років. Виявляла неабиякі здібності до математики і в 13 стала сімейним бухгалтером.
Гетті виросла досить милою дівчиною. Та ще й багатою спадкоємицею. Загалом, женихіі було хоч відбавляй. Хоча їх і дещо бентежили сирітський одяг Гетті та її туфлі зі стоптаними обцасами. Але тоді наймолодшу мільйонерку ще називали просто надто економною, хоча й посміювалися над її дивацтвами – Гетті не соромилася, наприклад, сприскувати водою використані серветки і прасувати їх праскою, щоб вони могли послужити кілька разів. Або гасити свічки до відходу гостей, а на наступний ранок продавати їх недогорілі рештки.zhadina1 У 31 рік Гетті успадкувала 7,5 млн дол. після смерті свого батька. Вона одразу ж інвестувала їх в облігації військових позик Громадянської війни у США. Через рік Гетті вийшла заміж за мільйонера Едварда Гріна, який був старший за неї на 12 років. Народила двох дітей – Неда і Сільвію.
У Гетті була маніакальна мета – максимально збільшити свої і без того колосальні статки. Більше її в житті нічого не цікавило. Вона мала блискучий розум і звірине чуття, що дозволяло завжди робити супервигідні інвестиції. Наприклад, коли США випустили банкноти відразу після Громадянської війни, інвестори боялися з ними зв’язуватися. А Гетті скупила всі, заробивши на цьому 1,25 млн дол. за рік. Отриманий прибуток вона знову ж вклала в залізничні облігації.
У подружжя був роздільний бізнес. У Генрі справи згодом похитнулися, а в 1885-му і зовсім настав крах – він оголосив себе банкрутом. Генрієтта чоловікові не допомогла, а, навпаки, вигнала його з дому.zhadina2 Статки Гетті навпаки – множилося і множилося. Її основними інтересами були залізні дороги і міська нерухомість. Тільки після її смерті з’ясувалося, що вона володіла в десяти штатах більш, ніж вісьмома тисячами ділянок із будинками. Справжньою пристрастю Гетті стало лихварство.
Ця багатюща жінка світу ніколи не включала опалення і не користувалася гарячою водою. Вона роками носила одну (!) Чорну сукню. Нижню білизну змінювала тільки тоді, коли вона перетворювалася на лахміття. Їла в найдешевших ресторанах – і то вкрай рідко. В основному, харчувалася пиріжками за 15 центів, купленими в крамниці. Ще любила вівсянку, яку розігрівала над радіатором у сусідньому офісі. Її робоче місце було у вестибюлі банку, в оточенні коробок і валіз із паперами, щоб не платити за оренду.
Власниця шикарної нерухомості ніколи не мала своєї квартири! Гетті постійно змінювала місце проживання, зупиняючись у дешевих мотелях недовго, щоб не привернути уваги податкової служби. Прала вона в бадді у себе в номері, а сушила, розкладаючи речі на галявині біля мотелю.
Продавці її ненавиділи, бо вона несамовито торгувалася за кожен цент. Купувала вранці газети, читала, а потім посилала сина продавати їх. В аптеку ходила з власною тарою, щоб не платити за флакони від ліків. Могла годинами обходити поштові відділення, щоб купити найдешевшу марку.
Але це все «квіточки» порівняно з випадком, внаслідок якого син Гетті Нед позбувся ноги.
В 11 років, катаючись із гори на санках, хлопчик упав і сильно пошкодив ногу. Гетті намагалася отримати медичну допомогу безкоштовно в лікарнях для жебраків, але лікарі впізнавали її і відмовляли. Тоді вона вирішила лікувати сина вдома підручними засобами. Нед кілька років мучився від жахливих болів. А закінчилося все ампутацією ноги вище коліна. Він пересувався за допомогою коркового протеза і милиць. Працював на матір-мільйонерку, займаючись її справами у Техасі. Отримував кілька доларів у день. Був змушений дати Гетті обітницю, що не буде одружуватися в найближчі 20 років.zhadina Дочка Сільвія, тиха і відлюдкувата дівчина, жила з матір’ю в Нью-Йорку. У неї був дефект ступні, але про лікарську допомогу Сільвія боялася навіть заїкнутися. Їй усе-таки вдалося вийти заміж – за збіднілого літнього аристократа Меттью Уїлкса. Він був старший за Сільвію на 30 років. Перед весіллям на вимогу Гетті Вілкс підписав папір про відмову на майно і претензій Сільвії.
У старості Гетті стала панічно боятися замаху. В гості вона приносила власну їжу. Купила револьвер і ніколи з ним не розлучалася. Але ніхто на її життя так і не спокусився. Вона померла у віці 81 рік від серцевого нападу під час суперечки з покоївкою про переваги знежиреного молока.
Син і дочка успадкували колосальні статки (близько 4 млрд дол. на нинішні гроші). Сільвія стала щедрою благодійницею. Нед Грін відомий тим, що надав нерухомість “Round Hill” Массачусетському технологічному інституту як науково-дослідному центру. Крім того, надав інституту фінансову підтримку, а також заснував радіостанцію WMAF, відреставрував китобійне судно, що належало прадіду і влаштував на ньому музей китобійного промислу. Він був завзятим філателістом (зібрав одну з найбільших колекцій поштових марок початку ХХ ст.) і нумізматом (зокрема, був одним із перших власників монети 1913 р. Свобода Глава Nickels – таких монет у світі всього 5 штук).

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *