Мандруємо Грузією: цікаві маршрути країною

Що подивитися в Грузії: пам’ятки та цікаві місця
Чимало людей наразі готуються до відпустки, проте не знають, куди поїхати. Не всі звісно матимуть змогу потрапити за кордон. georgiaАле для тих, хто все-таки вирішить перетнути межі нашої держави непоганим, як на нас варіантом, може стати дружня і гостинна Грузія. Тож пропонуємо відпочити в 2016 році в сонячній грузії. У країні, яку бачили, але досі повністю не відкрили ні американці, ні японці, ні китайці, ні представники інших народів.
Для тих, кому може здатися, що у Грузії можна відпочивати лише у Тбілісі, Батумі та Кутаїсі, то це далеко не так. Справді, зазначені місця – дуже хороший вибір, але не тільки тут можна побачитися визначні пам’ятки цієї прекрасної країни.kutaisi_georgia Тож пропонуємо Вам кілька маршрутів грузією, де можна знайти пам’ятки на будь-який смак, а також місця, куди можна поїхати в цьому році, причому як із друзями, так і з сім’єю.
Тбілісі – Мцхета – Горі – Уплисцихе
Кожен турист чув, а багато і бачили теперішню столицю Грузії місто Тбілісі. Час звернути увагу і на першу столицю Грузії – Мцхета.
Тут можна побачити монастирський храм Джварі, який увіковічнив у літературі Михайло Лермонтов, кафедральний собор Светіцховелі, прекрасний як зовні, так і всередині.dzhvari У Грузії немає жодного пам’ятника радянським ідолам Сталіну чи Леніну. Єдиний пам’ятник Сталіну є лише в місті Горі, в Будинку-музеї Сталіна. Його залишили для наступників, щоб ті пам’ятали минуле і могли будувати світле майбутнє.
Горі славиться не лише цим музеєм. Тут дороги ведуть і до рідкісного пам’ятника в світі – найдавнішому місту-фортеці Уплисцихе, який знаходиться всього лише за 10 км від Горі. Дивують не лише його масштаби, а й сама багата історія.georgia_upliscixeТбілісі – Сигнахи – Кварелі
Сигнахи – це маленьке містечко на схилі гори. Воно розташоване на терасах, з’єднаних звивистими крутими вулицями. Для любителів фото – саме те, що потрібно.
Місто Кварелі для тих, хто цінує хороше вино. Тут можна не тільки побачити знамениту Алазанську долину, а й насолодитися прекрасними краєвидами.kvarelli1

kvarelli Кутаїсі – Цхалтубо – Мартвілі – Зугдіді
Цхалтубо можна відвідати із сім’єю і прекрасно оздоровитися в однойменному санаторії “Цхалтубо”. Цей санаторій спеціалізується на лікуванні опорно-рухової системи. Якщо раптом бюджет обмежений і не дозволяє оселитися в санаторії, тут можна приходити на процедури в належний час індивідуально. Зі Цхалтубо можна потрапити в печеру Прометея. Краса печери, різноманітність її залів і кілька секретів цього місця будуть цікаві як дітей, так і дорослих.georgia_pjeshhjera_promjetjeja_ У місті Мартвілі є унікальна природна пам’ятка Грузії – Мартвільський каньйон. Його протяжність – близько кілометра, а глибина ущелини досягає 40 метрів. У верхню частину каньйону можна зробити човнову прогулянку і досягти самого його початку – 7-метрового найпотужнішого водоспаду.georgia_kanion_martvili4Місто Зугдіді, може, і не найпримітніше в Грузії. Але там знаходиться один із п’ятдесяти існуючих родових палаців мегрельських князів Дадіані. У цей палац зазвичай величезні черги на екскурсію. Але не слід лякатися, адже до початку можна прогулятися чудовим садом.
Батумі (або Кутаїсі) – Сванетія (Местіа – Ушгулі)
Цей маршрут вважається одним із найцікавіших і мальовничіших. Дістатися до Сванетії можна із Кутаїсі, якщо ви відпочиваєте там, або ж із Батумі, що називається з сонячного пляжу в Батумі прямо в гори, де лежить сніг.
Местіа – центральний населений пункт Сванетії. Звідти можна потрапити на гірськолижний курорт Хацвалі (там красиво у будь-яку пору року). А в Местії можна побувати в середньовічних будинках-вежах, які захищали від ворогів у неспокійні часи, а також їх використовували в господарських цілях. Ці вежі внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.mestia1 З Местії варто відправитися прямо в Ушгулі (що на висоті 2200 м над рівнем моря). Село Ушгулі вважається найвищим поселенням у Європі. Ушгулі є цінною архітектурно-історичною пам’яткою, за свою винятковість внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але навіть не тому туди їдуть туристи. Гірська Вершина Шхара (5 068 м) приваблює своїми краєвидами. Це найвища точка Грузії.georgia_ushguliБатумі – Національний парк Мтірала – Національний парк Тушеті
Якщо їхати влітку, то навряд чи пляж може набриднути. А якщо все-таки набридло, а Батумі ви вже вивчили, то саме час відвідати національні парки.
Національний парк Мтірала
Розташований приблизно в 25 км від Батумі. У самому парку є кілька маршрутів. Там є де переночувати, якщо ти захочеш освоїти і короткий, і довгий маршрути.mtirala+nac_park Національний парк Тушеті
Найбільший парк Грузії. Відрізняється від інших парків тим, що там є селища і живуть люди. А все інше краще побачити на власні очі.georgia_tusheti_national_reserve_3 Обов’язково візьміть із собою зручне взуття, яке не шкода. Пам’ятки Грузії потрібно обходити вздовж і впоперек, щоб побачити всю палітру фарб.
Краще взяти одяг і теплий, і літній. Погода в Грузії мінлива, і тут прогноз мало чим допоможе. Якщо день почався з дощу і вітру, то не факт, що вечір буде таким самим похмурим і холодним.
Тож, нумо, вирушаймо до сонячної Грузії.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *