Яскраві полярні сяйва в атмосфері Юпітера

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Вона найкраще відома своїми барвистими штормами, найбільш відомими з яких є Велика Червона Пляма. Тепер астрономи зосередилися на інший прекрасній особливості планети, використовуючи можливості ультрафіолету Хаббла.
Астрономи за допомогою космічного телескопа Хаббл, вивчають полярні сяйва – приголомшливі світлові шоу в атмосфері планети – на полюсах найбільшої планета в Сонячній системі, Юпітер.
hs-2016-24-a-print-newУ нових своїх спостереженнях вони показали виняткові яскраві світіння. Вони утворюються, коли частинки високих енергій входять в атмосферу планети поблизу її магнітних полюсів і стикаються з атомами газу. А також за допомогою певної програми працівники прагнуть визначити, як різні компоненти сяйв Юпітера реагують на різні умови в сонячному вітрі, потік заряджених частинок, що викидаються з Сонця.
“Ці сяйва дуже драматичні і є найбільш активними, які я коли-небудь бачив”, сказав Джонатан Ніколс з Університету Лестера, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, і головний дослідник явища. “Це майже здається, наче Юпітер кидає феєрверку вечірку для неминучого прибуття Юнони».
Мало того, що полярні сяйва величезні за розміром, вони у сотні разів енергійніші, від сяйв на Землі. І, на відміну від тих, хто на землі, вони ніколи не припиняються.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *