А ви знали чому в чоловіків гудзики справа, а у жінок – зліва?

Мода – дуже швидко змінюється. Вона, ніби флюгер, може в будь-який момент розвернутися в протилежну сторону. Але наш одяг має кілька традиційних особливостей, які непідвладні ні часу, ні моді. Про одну з таких традицій поговоримо сьогодні.
Відомо, що на чоловічому одязі гудзики застібаються на праву сторону, а на жіночій на ліву. Але, чому це саме так, знають далеко не всі.
Найпопулярнішою і, як нам здається, достовірною є така версія. Справа в тому, що в минулі часи знатні дами (одяг з ґудзиками тоді могли дозволити не всі) одягалися за допомогою служниць. Дівчатам, які частіше були правшами, набагато зручніше було застібати одяг на пані при розташуванні гудзиків зліва. А чоловіки, навіть дуже багаті, найчастіше одягалися самі, тому в них гудзики застібалися на праву сторону.
Є ще версія, пов’язана з годуванням дитини грудьми. Виявляється, при годуванні жінки частіше тримають дитину з лівого боку грудей. І якщо гудзики розташовані зліва, то таким чином правою частиною одягу можна прикривати дитину від холоду.
Є навіть версія, що до особливості розташування гудзиків причетний сам Наполеон. Нібито з якоїсь причини жінки почали копіювати його знамениту позу, де він ховає руку під сюртуком, після чого він наказав перешити дамам гудзики на іншу сторону.
Таке розташування гудзиків також могло з’явитися завдяки тому, що під час верхової їзди жінки користувалися боковим сідлом. Права половина одягу, розташована зверху, краще захищала від вітру …
Загалом, ось такі версії гуляють Інтернет. А може бути, все набагато простіше: при такому розташуванні гудзиків чоловікові і жінці легше роздягати один одного.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *