Португальці відмовилися від скарбів зі знайденого корабля, який затонув 500 років тому

У Намібії знайшли корабель, який затонув ще 500 років тому зі скарбами на $ 13 млн. На кораблі було золото, слонова кістка і скелети.
Алмазокопачі, які працюють біля берегів Африки, наткнулися на скарб із золотих монет вартістю 13,27 млн дол.
Корабель “Добрий Ісус” уперше виявили біля берегів Намібії у квітні 2008 року. Це було португальське судно, яке відправилося в плавання з Лісабона ще у… 1533 році під керівництвом капітана Франсиско-де-Норонья, і зникло разом з усією командою під час подорожі до Індії. Копачі виявили уламки корабля під час осушування штучного озера із солоною водою уздовж Берега Скелетів. Тут є безліч затонулих кораблів, але ця знахідка стала найстарішою і вперше знайдене судно було переповнене золотом і слоновою кісткою. Алмазокопачі не відразу знайшли скарб. Спочатку вони виявили дивні шматки дерева і металу уздовж пляжу, а вже потім натрапили на корабель, похований під піском.
На шостий день вони знайшли скриню, повну золота. На кораблі були німецькі мідні злитки, слонова кістка із Західної Африки, португальські, іспанські, флорентійські і венеціанські золоті і срібні монета, зброя, зокрема мечі й ножі, одяг, і, звичайно ж, скелети. Також були виявлені бронзові чаші, довгі металеві стовпи, компаси та астрологічні інструменти.
Археолог Дітер Нулі розповів, що знайдене золото залишиться в уряду Намібії. З його слів, коли скарб знаходять на пляжі, то воно належить країні, на території якої розташований пляж. Єдиний виняток, коли йдеться про корабель держави – тоді країна, під прапором якої судно відпливало, отримує його і весь його вміст. У цьому випадку корабель належав королю Португалії, тому корабель і весь його вміст належить Португалії. Проте португальський уряд відмовився від цього права, дозволивши Намібії отримати усе знайдене багатство.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *