Малюк з бородою: в однорічного індуса почала рости борода

В однорічного малюка з Індії почалося статеве дозрівання.
У хлопчика став ламатися голос, на його обличчі і тілі почало активно рости волосся.

Батьки хлопчика на ім’я Вайбхав помітили відхилення в його розвитку, коли дитині було півроку. Він був значно вищий від дітей свого віку, і у нього почали швидко рости і розвиватися статеві органи.
У віці 18 місяців Вайбхав потрапив на прийом до лікаря. До цього часу ріст хлопчика становив 95 см (на 10-15 см більше від норми), у нього почало рости волосся на обличчі і тілі, почав ламатися голос і повністю розвинулися геніталії.
Зі слів лікаря, педіатра-ендокринолога Вайшакхі Рустагі з делійської Лікарні Макс, рівень чоловічого статевого гормону тестостерону в крові хлопчика становив від 500 до 600 нанограмів на децилітр, що відповідає нормі для 25-річного чоловіка. Нормальний рівень тестостерону в однорічної дитини – бл. 20 нанограмів на децилітр.
Ніякої видимої причини такого гормонального порушення виявити не вдалося. Вайбхаву поставили діагноз передчасного статевого дозрівання і призначили щомісячні ін’єкції антагоніста тестостерону. Лікування доведеться проводити, поступово знижуючи дозу, до віку 10-11 років, коли організм буде готовий вступити в пубертатний період (період статевого дозрівання).
Передчасне статеве дозрівання – це розвиток вторинних статевих ознак у дітей препубертатного віку. За даними Рустагі, воно спостерігається приблизно у одного зі 100 тис. дітей, проте в такому ранньому віці – значно рідше.
Без лікування передчасне статеве дозрівання призводить до раннього припинення росту, а також психологічних та соціальних розладів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *