Як відрізнити бота від реальної людини в мережі?

Нині кількість ботів у соцмережах і на різних сервісах обчислюється сотнями тисяч акаунтів і профілів.

boty1 Родоначальниками або першовідкривачами цієї сфери були форуми та чати, які були дуже популярні в 2000-х роках.
Сучасний світ інтернету постійно намагається боротися з цим явищем. Як же розпізнати бота? Як його відрізнити від реальної людини?
Наразі у спільнотах павутини складено цілу класифікацію ботів і поділяють їх на такі типи:
боти-призолови (акаунти, які постійно беруть участь в онлайн-конкурсах);
«негативні» боти (інтернет-тролі, гостро критикують і коментують різні пости на різні теми – спортивні, політичні, економічні і т.д., а також створюють новини та статті негативного характеру, як правило, з неправдивою інформацією);
«романтичні» боти (створені для різних романтичних знайомств); bot_4рекламні боти (розсилають спам у вигляді комерційних пропозицій);
групові боти (відповідають за кількість передплатників у групах/сторінках у соцмережах та на інших сервісах).
Саме рекламні та групові боти регулярно створюють галас, щодо SMM-просувань тих чи інших «брендованих» акаунтів і спільнот у соцмережах.
Сьогодні найбільша кількість ботів кочує у соцмережах ВК і Facebook. Як правило, вони рекламують невеликі інтернет-магазини, які торгують годинниками, одягом, косметикою та іншими товарами, а також пропонують узяти участь у будь-яких конкурсах, анкетах і т.д.
Отже, розглянемо, які можна застосувати прийоми розпізнавання бота, щоб не потрапити до нього на гачок.
Діяльність
Простежте за діяльністю і активністю. Бот постійно рекламує один і той самий портал, лайкає і репостить однотипний контент, залишає схожі коментарі.
Френди
Зверніть увагу на кількість друзів. Занадто багато друзів і передплатників для звичайної людини підозріло (звісно, якщо він не SMM-менеджер або відома в певних колах особа). Крім того, не слід плутати ботів із музикантами, піарниками або дрібними бізнесменами, які набивають “френдів” задля процвітання своїх бізнес ідей і проектів.
bot_3Фотографії на сторінці
Подивіться фотоальбоми в профілі. Якщо замість реальних людей – коти, собачки, сердечка і букети квітів, то це швидше за все бот. Звичайно, є люди, які не люблять публічності і не викладають реальних фото, але все ж це досить надійна ознака. Також зверніть увагу на дату розміщення фото. Боти і фейки зазвичай розміщують контент на своїй сторінці «пачками» в певні дати.
Спілкування
Напишіть повідомлення. Якщо вам не дадуть відповіді, то як мінімум, ви перевірите аккаунт на «живучість». Боти не відповідають на повідомлення і коментарі, хоча більш «просунуті» можуть бути налаштовані на діалоги, але вичислити такого можна буде вже після кількох запитань.
Нік
Як правило, творці ботів не відрізняються особливою винахідливістю. І у профілю «Віктор Петров» набагато менше шансів виявитися підробкою, ніж у «Том Круз», «Аристарх Суворий» або «Gorillaz».

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *