“Чайні країни”: топ-10 країн, у яких чай є культовим напоєм

Найпопулярнішими тонізуючими напоями у багатьох країнах світу, безсумнівно, є чай і кава, які чи кожна людина в світі п’є щодня.
chaj_1Зазвичай між кавою і чаєм зберігається паритет: кількість людей, які надають перевагу одному чи іншому з напоїв мають незначні розходження. Однак є країни, яи й цілі регіони, у яких чай зведений у статус культу, якому надає перевагу більше 90% населення. Ось яки вигляд має десятка найбільш «чайних» країн світу.
10. Індія
В Індії улюбленим напоєм 89% відсотків населення є чай. Як не дивно, хоча багато хто вважає Індію, мало не батьківщиною чаю, перші плантації з’явилися тут лише в середині ХІХ ст. зусиллями британських торгових компаній, які всіма силами намагалися позбутися монополії Китаю. В Індії надають перевагу чорному чаю з прянощами і молоком.
9. Нігерія
Як не дивно, але в Нігерії національним напоєм вважається саме чай, якому надають перевагу 95,4% населення країни.
8. КазахстанchajУ Казахстані 95,6% населення п’є чай, який вже давно став частиною культури цієї євроазіатської країни. Національним напоєм вважається чорний чай із додаванням молока, який подають у піалах.
7. Марокко
І у Марокко національним напоєм є чай, якому надають перевагу 96,1% населення країни. Саме цим напоєм тут зустрічають дорогих гостей. Національним напоєм вважається зелений чай з м’ятою, великою кількістю цукру і лимоном.
6. Єгипет
Як не дивно, але 98,5% єгиптян віддають перевагу саме чаю, причому не класичному чорному або зеленому, а напоям, завареним за власними рецептами з каркаде або хельба.
5. Китай
У Китаї 89,8% населення віддають перевагу чаю, що втім, і не дивно, враховуючи, що в піднебесній чай зведений практично в ранг культу, тут його культивують більше 1000 років.chay4. Пакистан
99% населення Пакистану обирає в якості тонізуючого напою саме чай, за чашкою якого можна сидіти, годинами обговорюючи новини.
3. Азербайджан
В Азербайджані 99,1% жителів країни хоч раз на день п’ють чай, який став по справжньому народним напоєм, правда, тільки в останні 100 років, після початку розвитку свого власного чайного виробництва. Чайхани давно стали своєрідними клубами за інтересами.
2. Кенія
99,2% кенійців надають перевагу чаю перед іншими напоями. Найцікавіше, що чайні плантації в цій країні з’явилися зовсім недавно, лише на початку ХХ ст.,який завезли сюди британські підприємці.
1. Узбекистанchaj_2А в Узбекистані аж 99,65% населення культивують цей напій, з якого починають і закінчуються всі трапези.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *