Дешево і сердито: українець збудував енергоефективних будинок

Українець побудував енергоефективний будинок вартістю $ 7000
Валерій Самойлов з Ужгорода побудував унікальний купольний енергоефективний будинок. Його особливість – економія енергії, яку забезпечують сферична форма приміщення, а також невелика площа несучих конструкцій і відсутність перегородок. Яко ізоляційний матеріал Валерій використав целюлозний утеплювач. Підлога підігрівається від печі на дровах, тому взимку в будинку досить тепло.
Зовні екобудинок здається невеликим, проте там досить місця для комфортного проживання цілої родини, світло і затишно. Він складається з однієї просторої кімнати на першому поверсі і невеликого приміщення на верхньому ярусі. Основою купольного будинку є дерев’яний каркас, деталі якого скріплені спеціальною металевою арматурою, а завдяки його незвичайній формі дуже довго може зберігатися тепле повітря з температурою близько 26 °С. Як результат, обігрів будинку протягом трьох опалювальних сезонів обійдеться близько в 2000 гривень.kupolnyi-dom-ukraina-e
«Узимку на день достатньо 5-7 кг дров на добу, – розповідає власник екобудинку. – Але якщо на вулиці -20 °С, то звісно ця кількість зростає вдвічі. Машини дров вистачає на три опалювальні сезони».
Будинок-купол Валерій побудував своїми руками, житло відрізняється від звичайних не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і змістом, оскільки дозволяє істотно економити. На створення сферичної споруди його надихнув архітектор зі США. Спеціальної освіти і технічних посібників для реалізації подібних проектів Валерій не мав, так що за допомогою доводилося звертатися до «знавців» зеленого будівництва в інтернеті.
Будівельні роботи зайняли приблизно три роки, а вартість споруди склала близько 7 000 дол., ще близько 12 000 дол. знадобилося на внутрішнє наповнення будинку.
Купольний будинок (або купольне домобудівництво) вважається відносно новим напрямком у житловій архітектурі, проте, він має багатовікову історію: різні народи світу вже давно будують купольні будинки: вігвами, яранги, юрти, чуми.kupolnyi-dom-ukraina-jpgРодоначальником купольного домобудівництва в сучасному вигляді вважається Річард Бакмінстер Фуллер (англ. Richard Buckminster Fuller) – американський архітектор, дизайнер, інженер і винахідник.
За матеріалами ecotechnica.com.ua

You may also like...

1 Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *