Рай на Землі або “Місто сонця” від латвійського мільйонера Айварса Звірбуліса

Латвійський мільйонер реалізував в околицях містечка Цесіс фантастичний проект. Викупивши 30000 га лісу в горбистій місцевості, він побудував «Місто сонця», у якому діють особливі правила і люди ведуть зовсім інший розпорядок життя.
econet_1 Згідно з умовами проекту, всі будинки, а їх на території 300, зведені з екологічно чистих матеріалів. За кожним будинком закріплена ділянка від 0,4 до 1,3 га, на якій є невелике озеро та ліс.
Всі будинки в Аматціемсі оснащені центральною каналізацією, прокладеної спецтехнікою під корінням сосен і ялин, високошвидкісним Інтернетом і електроенергією. Обігріваються будинку в основному теплом від землі – в кожному будинку є геотермальний тепловий насос зі свердловиною 90-100 м, що перетворює енергію землі в теплоенергію. Цієї теплоенергії достатньо для обігріву будинку та підігріву гарячої води на цілий рік. І лише в холодні зимові дні жителі вдаються до розпалювання каміна, яким оснащено кожен будинок.econet_3З вікон кожного окремого будинку (за рідкісним винятком) не помітні інші будинки. Таке стало можливо за рахунок горбистого рельєфу місцевості і грамотного планування.
У лісовому місті немає парканів, вони тут заборонені. Це екологічно чиста зона – по місту вільно розгулюють козулі та інша живність, і нічого не повинно заважати їх переміщенню. З цієї ж причини в містечку заборонено утримувати на ланцюгу собак, які гавкотом можуть налякати диких, але нешкідливих тварин – собаки, за умовами селища, можуть перебувати лише в будинках.
econet_2Айварас Звірбуліс
“Ідея побудувати таке селище прийшла до мене в голову, коли я зрозумів, що хочу жити у власному упорядкованому будинку біля води, розташованому в мальовничому місці у лісі. В результаті я створив Аматціемс, де сьогодні живе моя сім’я. – Я і мої діти і внуки, мої друзі та однодумці – люди зі схожими поглядами на життя, вимогами до місця проживання і навколишнього середовища. Зізнаюся, спочатку я створив проект з егоїстичних мотивів – хотілося створити комфортне «середовище проживання» суто для себе за прикладом схожих селищ в інших країнах і на підставі мого особистого бачення того, як живучи в облаштованому місці можна бути в ладу з сусідами і природою, не порушувати життя диких тварин. На основі цього були розроблені Внутрішні правила селища. econet_4

econet_5 Ці правила створені для людей, які поділяють моє бачення, людей, які не вважають ці правила забороною, людей, які готові до шанобливого ставлення до навколишніх. Чи це дотримання тиші, чи утримання прилеглої території. Правила, наприклад, передбачають, що в межах селища у вечірній час і вночі не дозволяється шуміти, забороняється будувати паркани, а так само, зверніть увагу, що собака друг людини, який не повинен сидіти на ланцюгу.econet_6

econet_7 Моя мета – максимально зберегти природне середовище в селищі. Я намагаюся не перетворювати ліс у міський парк. Саме тому поряд із доглянутим стриженим газоном сусідить квітучий луг. На підстриженому газоні зазвичай світлячків не буває, а в Аматціемсі теплого літнього вечора із настанням темряви в траві горять сотні маленьких ліхтариків. А зі ставків улітку звучить злагоджений хор зелених жаб, що я вважаю великою шаною тому, що такі жаби живуть тільки в дуже чистому і незабрудненому середовищі. Засохле або вітром зламане дерево я залишаю в лісі на радість і як притулок для лісових мешканців – дятлів, білок або лисиць. Баланс між навколишнім середовищем, застосовуваними технологіями і естетикою, створює образ селища, яке запам’ятається,  який яскраво показує, що гармонія людини і природи існує! ”
econet_8

econet_9

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *