Унікальна вежа Сен-Жак, Париж

Вежа Сен-Жак (фр. Tour Saint-Jacques) — вежа в стилі пізньої готики в однойменному сквері 4-го округу Париж року, колишня дзвіниця церкви Сен-Жак-ла-Бушері. Розташована неподалік від станцій метро «Шатле» та «Отель де віль».
Tour_Saint-Jacques_2008Будівництво закінчено в 1523 році. Вежа Сен-Жак — все, що залишилося на цьому місці від романської церкві Сен-Жак-ла-Бушер, будівництво якої фінансувала гільдія м’ясників («бушрі» — м’ясарня). Церква була місцем збирання паломників, що прямували шляхом Святого Якова до гробниці апостола Якова в Сантьяго-де-Компостела в Іспанії.

Saint-Jacques Tower at sunrise, seen from Nicolas Flamel street.Церкву згодом було перебудовано в XVI ст., змінивши стиль із романського на готичний, тоді ж до неї було прибудовано дзвіницю — теперішню вежу Сен-Жак.

Tour_Saint-Jacques

Tour_Saint-Jacques3У крипті церкви було поховано знаменитого алхіміка Ніколя Фламеля. У 1648 році французький учений Блез Паскаль проводив на вежі Сен-Жак виміри атмосферного тиску.
Церкву було проголошено народною власністю й продано революційним урядом і розібрано на будівельне каміння у 1797 році. Дзвіницю було здано в оренду майстрові для відливу мисливського дробу: розплавлений свинець, падаючи з 50-ти метрової висоти через спеціальну решітку, застигав маленькими кульками в підставлених бочках із водою (так званий «вежовий» спосіб виробництва дробу).Tour_Saint-Jacques4

Tour_Saint-Jacques5Французи вшанували пам’ять Паскаля, встановивши йому у вежі статую; також у нішах вежі збереглися 19 статуй різних святих. З 1981 року на вежі й у сквері встановлено метеостанцію.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Статуя Святого Якова прикрашає дзвіницю на самому її верху, де по кутах стоять скульптури ангела, орла, бика та лева — символи чотирьох євангелістів.Tour_Saint-Jacques2

Tour_Saint-Jacques7

Tour_Saint-Jacques-chef

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *