Розбурхали природу: одразу кілька рідкісних природних явищ зафіксовано в Україні

Рідкісне природне явище власниця зруйнованого будинку бачила на власні очі. Під час грози вогненна куля зірвала дах цегляного будинку, залетіла на горище, а звідти потрапила до будинку. Вона розбила вікна, розплавила розетки, спалила всю електричну проводку і техніку в будинку і навіть вибила дзеркало зі стіни у ванній кімнаті.
Кульова блискавка залишила сліди і на руці господині. «Я залишилася жива дивом!», – визнає вона. Господиня зустрічає журналістів зі сльозами і просить часу, щоб заспокоїтися.
Місцева бізнесвумен Алла Гонтар проживає сама. Другу добу без світла і води. П’є заспокійливе, проводить у будинок і розповідає, яка вона – кульова блискавка.
«Красива. Вона була яскраво-червона. Скільки житиму – стільки її бачитиму», – каже жінка. kulova-blyskavka-710x434 У той день вона була в будинку, почула якийсь незрозумілий тріск і шипіння. Думала, що це дощ шумить і б’є по шиферу. Насправді куля вже влетіла на її горище. «Вона підняла весь дах і поставила на місце. Шифер весь тут порушений», – каже господиня.
По дому гуляла десь із півгодини і трощила все підряд. У цей час, пригадує, господиня була на кухні, включила чайника, зробила собі чаю, а коли задзвонив телефон у коридорі, вийшла і раптом вибух, усе в диму і на неї летить щось червоне, кругле, завбільшки з м’яча.
«Зараз по телевізору війну показують, так це такий вибух божевільний. І я тоді розвертаюся – і тут така куля летить. Я її бачила. Вона розірвала у мене в руках телефона. Я впала тоді, і на тому все скінчилося. Ось що залишилося від проводки. Сюди вона вийшла», – розповіла господиня будинку.
Рятувальники, електрики, газовики – з десяток чоловіків, які оглядали будинок Гонтар, до сих пір здивовані, що вона вижила і що будинок не загорівся. Адже в цей час працювала ще й газова колонка. Пошкоджень, за підрахунками господині, нанесено більше, ніж на 100 тис. грн. На допомогу від держави – годі й сподіватися. Містики в природному феномені господиня не бачить. Усе що її зараз турбує – як відновити будинок. Діти, рідні і кілька сусідів чим можуть допомагають, але де взяти гроші на ремонт хоча б даху, вона не знає.

Для довідки: Кульова блискавка – рідкісне природне явище, що має вигляд рухомого згустка плазми розміром від кількох до кількадесят сантиметрів, іноді видає звук, подібний до шипіння. Щодо природи цього явища досі не має одностайної думки, втім, беззаперечно те, що кульова блискавка є однією з форм електричного розряду (блискавки у широкому розумінні цього слова).
Існує близько 200 теорій, що пояснюють явище, але жодна з них не здобула абсолютного визнання в академічному середовищі. У лабораторних умовах схожі, але короткочасні явища вдавалося отримати кількома різними способами. Але про походження природної кульової блискавки питання залишається відкритим.

Нагадаємо, що нещодавно було зафіксовано смерч у Тернопільській (14 травня) та Кіровоградській (15 травня) областях.

Див.: На Тернопільщині вперше зафіксували справжній смерч

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *