Монастир Острог – візитівка Чорногорії

Монастир Острог – одне з найдивовижніших і чудесних місць у Чорногорії. Це визнають усі, хто хоча б раз побував у ньому. Вирубаний у прямовисній скелі на висоті 900 метрів над рівнем моря, монастир є втіленням чистоти, сили духу та істинної віри, для якої не існує нічого неможливого.

monastery Ostrog Montenegro2 Завдяки своїй унікальній архітектурі та місцерозташуванням, Острог, немов дороговказ на темному небі, завжди добре видний здалеку і вдень, і вночі. Дивлячись на нього, іноді починає здаватися, що будівництво такого храму, не може бути справою рук людських, а є результатом божественного провидіння.
Засновником цього дивовижного монастиря вважається Св. Василь (Острозький) – один із найбільш шанованих святих Сербської Православної Церкви.
monastery Ostrog Montenegro3 Василь Острозький (справжнє ім’я Стоян Йованович) народився в 1610 році в сім’ї побожних батьків. З ранніх років ступивши на шлях служіння Богу, Василь пройшов його до кінця, здобувши величезний авторитет і щиру повагу сучасників своїм праведним життям і святим подвижництвом.
monastery Ostrog Montenegro7

monastery Ostrog Montenegro8Розквіт релігійної діяльності Св. Василя припав на найважчий час в історії Чорногорії та історії православ’я на чорногорській землі. В результаті османської навали на Балкани багато православних віруючих піддавалися жорстоким гонінням і насильницькому «отуреченню». Будучи священиком, Василь Острозький віддавав всі свої сили, щоб підтримати одноплемінників не тільки словом святої молитви, а й ділом, беручи участь у будівництві нових церков, допомагаючи хворим і потребуючим. Вінцем такого праведного життя став монастир Острог – символ непохитної віри свого засновника.
Нетлінні мощі св. Василія Острозького досі зберігаються в одній із монастирських церков, ставши однією з головних чорногорських реліквій. Вважається, що ці мощі мають чудодійну цілющу силу.
monastery Ostrog Montenegro Монастир Острог було закладено в середині XVII століття й отримав свою назву завдяки гірському самітнику, який приютив його. Свята обитель складається з двох частин: Верхньої і Нижньої. Найбільш вражаючий, безумовно, Верхній монастир з мальовничими, вирубаними в скелі церквами Пресвятої Богородиці і Животворящого Хреста. Колись ці церкви були печерами острозьких ченців-самітників, що пішли в неприступні скелі, геть від мирської суєти.
monastery Ostrog Montenegro4 Будівництво Нижнього монастиря почалося вже в XVIII столітті. Землю для його зведення свого часу, також, викупив і подарував Василь Острозький, який так написав у своєму заповіті: «Усе це я пожертвував церкви в Острозі … свої старання і маєток пожертвував я … з привітністю на користь своєї душі».
monastery Ostrog Montenegro5Багато разів цей дивовижний монастир страждав від природних катаклізмів, пожеж і воєн, ставав жертвою людської злоби і релігійних конфліктів, але кожного разу, завдяки старанням ченців і простих віруючих, це християнське чудо відроджувалося з попелу в знак незнищенності православної віри на чорногорській землі.
Щороку тисячі паломників приходять до Острога поклонитися чудодійним мощам св. Василія. Серед них трапляються не лише послідовники православ’я, а й мусульмани й католики. Тут не має значення хто ти – важливо, навіщо ти сюди прийшов…

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *