Сьогодні День пам‘яті жертв Другої світової війни 1939-1945

Згадаймо все.
У 1945 році, ціною мільйонів людських життів, Світ переміг нацизм, але, на жаль, програв комунізму. Це один із трагічних підсумків Другої світової війни.
Цю війну розпочали два тоталітарні режими – нацистський у Гітлерівській Німеччині та комуністичний у Сталінському СРСР, коли вони підписали між собою Пакт Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939 року. Згідно з таємним протоколом до нього, нацисти та комуністи ділили Східну Європу на зони інтересів.
Друга світова війна розпочалася з розподілу Польщі між нацистською Німеччиною та комуністичним СРСР за попередньою злочинною змовою. 1 вересня 1939 року спочатку Німеччина, а потім 17 вересня 1939 року СРСР вторглися у Польщу та окупували її. СРСР вступив у Другу світову війну на боці нацистської Німеччини.
vijnaІмперські амбіції про світове панування двох кривавих тиранів втягнули Світ у найглобальніший військовий конфлікт в історії Землі.
У війні взяли участь 80% людства, бойові дії вели 2/3 навних на той момент держав. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдат, загальні втрати військових та цивільного населення склали від 50 до 85 млн осіб.
Україна зазнала надзвичайних втрат. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу, до 5 млн жителів було евакуйовано або примусово вивезено до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України склали 8-10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Унаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств, 5,6 тис. мостів.
Так, великою ціною, Людство перемогло нацизм, але не перемогло комунізм. Саме тому, одразу після Другої світової війни розпочалася Третя – Холодна війна.
Після 1945 року Світ занурився у комуністично-тоталітарну темряву ще на 44 роки, доки у 1989 році не впала Берлінська стіна. Але й досі Росія, яка є правонаступницею СРСР, не покаялася у цих злочинах. І якщо Німеччина визнала нацизм злочином, то Росія й досі пишається і комунізмом, і Сталіним. А головне, Росія цинічно не визнає, що у розв‘язанні Другої світової війни однаково винні і нацистська Німеччина, і комуністичний СРСР.
Пам‘ятаймо все.
Також військове телебачення України оприлюднило відео, присвячене героям Другої світової війни.
У ролику порівнюються трагічні події минулого з окупацією та подальшою війною на Донбасі.
Відео з’явилось на офіційному youtube-каналі телерадіостудії Міністерства оборони України.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *