Каньйон річки Тара (Kanjon rijeke Tare), Чорногорія

Природа – дивовижний зодчий! Її творіння іноді прекрасні й неповторні, іноді безформні і незрозумілі, але завжди викликають щире і непідробне захоплення справжніх цінителів. Незважаючи на те, що сучасна людина за допомогою машин і механізмів здатна створити багато чого, зрівнятися з майстерністю і фантазією природи їй не дано. Каньйон річки Тара в Чорногорії є одним з таких фантастичних і неймовірних витворів.

TareGorge- Тара – найдовша водна артерія цій маленької балканської країни. Її протяжність становить близько 144 км, Площа басейну 1850 кв. км. Свою назву річка отримала від стародавнього іллірійського племені “аутаріати”, яке населяло ці краї в IV-V ст н.е.
TareGorgeБільшу частину свого шляху Тара проробляє затиснута між високими скелями. Характер її перебігу по-справжньому “гірський” – з перекатами і вирами і тільки ближче до місця злиття з Півою стає спокійною і неквапливою. Влітку річка прекрасного малахітового кольору, її води навіть у найсильнішу спеку несуть освіжаючу прохолоду. Температура води рідко перевищує позначку 12-15 ‘С.
Величний каньйон Тари є найглибшим у Європі (1300 м.) І другим у світі після Великого каньйону Колорадо (США). Якщо Ви ніколи не чули пісню вітру, яка луноювіддає в кам’янистих гребенях, або не бачили як після дощу в глибинах каньйону утворюються білі пухнасті хмари, тоді Вам безумовно варто там побувати. Це незабутнє видовище!
Уздовж Тари зустрічаються зруйновані останки численних турецьких сторожових пунктів, оскільки до 1912 року річка була кордоном між Османською імперією і Чорногорією. А головною архітектурною та історичною пам’яткою, безумовно, є знаменитий ажурний міст у містечку Джурджевича Тара, побудований у 1937 році і був свого часу єдиною транспортною артерією що з’єднує північ і південь Чорногорії. TareGorge1 Міст перекинутий через каньйон на висоті 150 метрів, і має п’ять арок загальною довжиною 370 метрів.
Найцікавіше, що простори каньйону з його численними печерами та карстовими виїмками, дивовижною за різноманітністю флорою і фауною ще багато в чому не досліджені і чекають своїх першовідкривачів.TareGorge3

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *