Дивовижна краса дикої природи в динаміці

Дикий світ перебуває в стані безперервного руху. Для багатьох фотографів зловити хороший динамічний момент – мрія. Динамічний кадр є набагато виграшнішим ніж статичні картинки.pryr_1 (1)Саме такі кадри намагаюся отримати митці, які полюбляють постійний рух. Тут важливо бути готовим і уміти передбачати, що трапиться через мить, щоб встигнути все це зняти.pryr_2Для цього потрібно розвивати спостережливість: вивчаючи звички звірів можна передбачити моменти, які можуть подарувати цікаві кадри.pryr_3Левиця повільно перетворюється …pryr_4в антилопу Імпала, а Імпала у свою чергу в …pryr_5у леопарда ???pryr_6Багато речей тварини повторюють постійно, наприклад більшість тварин перестрибують водні перешкоди, знаючи це і маючи терпіння ви можете отримати ці чудові кадри.
При зйомці динамічних моментів варто завжди налаштовувати камеру на режим стеження автофокусу, серійну зйомку і пріоритет витримки – це одна з умов для отримання кінцевої мети …
pryr_7Така практика спрацьовувала у багатьох випадках. Оскільки не потрібно витрачати дорогоцінні секунди на налаштування обладнання. У потрібний момент камера пише, як кулемет і зазвичай бодай один кадр вийде.pryr_8Є два підходи до зйомок диких тварин і птахів у русі. Перший – постаратися зафіксувати момент руху і передати деталі при високій швидкості затвора.pryr_9Витримка, необхідна для фіксування руху, залежить від швидкості руху і розмірів тварини або птиці і в деякій мірі, від напрямку, в якому вони рухаються.pryr_11Великі птахи, такі як орлан, і середніх розмірів ссавці не вимагають дуже високої швидкості затвора. Якщо об’єкт біжить або летить поперек кадру, то досить встановити швидкість від 1/500 сек. Якщо об’єкт рухається безпосередньо до об’єктиву, потрібна буде швидша витримка.pryr_12Дрібніші об’єкти – особливо птиці – вимагають високої швидкості затвора.
Найдрібніші птахи і комахи літають настільки хаотично, що навіть при встановленні найвищої швидкості затвора, який здатний зафіксувати помах їх крил, фізично неможливо встежити за ними з фотоапаратом.pryr_13Для цього є окремі методики, які вимагають спеціального інфра-червоного обладнання та надшвидкий спалах.
Беркути літають дуже швидко і тому дуже складно фотографувати в польоті, особливо в лоб, як цей. Це скоріше елемент удачі та практики.pryr_14За все треба платити і бути завжди готовим. У мене була тільки секунда, щоб схопити свій Nikon і зробити це кадр – гра молодого ведмедя з неркою. Я знімав інстинктивно, сподіваючись на краще, на щастя, функція автоматичного фокусування зробила свою справу.pryr_15Фотограф Сергій Горшков

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *