Футбольна еволюція або 10 нововведень у правилах до Євро-2016

Базові футбольні правила не змінюється вже протягом 153 років. Перед Євро-2016 Міжнародна рада футбольних асоціацій прийняла низку змін.
Мало хто знає, але змінювати їх та модернізувати має право лише одна організація – міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB).
pravylo_1До неї входять вісім представників: чотири родоначальників гри (футбольні асоціації Англії, Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії) та 4 представники ФІФА. Щоб прийняти якесь рішення, за нього повинні проголосувати мінімум 6 представників. Навесні 2016-го IFAB прийняла низку змін і опублікувала нову редакцію правил футболу.
Пропонуємо поясннення усіх 10 нововведень, які набудуть чинності вже влітку, в матчах Євро-2016 у Франції.
Правило №1. Стартовий розіграш
Коли розпочинається футбольний матч, то одна з команд неодмінно має розіграти м’яч у центрі поля. До цього часу першим дотиком футболіст мав відправити його лише вперед, тепер же м’яч можна буде відпасувати у будь якому напрямку.
Правило №2. Недоцільні зупинки гри
Як і кожен вид спорту, футбол багатий на різноманітні “протокольні” паузи. Неодноразово арбітри зупиняли матчі через такі причини як зігнутий кутовий прапорець, низько опущені гетри чи футболка, яку гравець не заправив у шорти. В новій редакції правил таких зупинок більше не має бути. У разі виникнення подібних дрібниць рефері просто має повідомити про це інспектору зустрічі.
Правило №3. Фіксування офсайдівpravylo_0 Вже багато років у футболі існує неоднозначне трактування того, звідки саме команда має виконувати вільний удар після того, як футболіст їх суперника потрапив у офсайд. Відтепер варіант буде лише один – з того місця де знаходився гравець, який перебував у офсайді.
Правило №4. Повернення гравців на поле
Ще одно логічне нововведення нарешті забере з футболу претензії до арбітра команд, які пропустили гол знаходячись у вимушеній меншості. Відтепер, якщо гравець хоче повернутися на поле після надання йому медичної допомоги, він не має чекати дозволу головного рефері після того, як м’яч залишить межі поля. Тепер четвертий арбітр може дозволити футболістові знову вступити в гру навіть тоді, коли м’яч знаходиться в грі.
Правило №5. “Доматчеві” червоні картки
Наразі арбітри мають права давати жовті та червоні картки лише після того, як пролунав свисток про початок матчу. А ось згідно нових правил, футболісти вимушені будуть поводити себе коректо вже з того часу, як вони прибули на стадіон, оскільки тепер можуть бути попереджені та вилученні з гри ще до її початку.pravylo_5 Правило №6. Отримав допомогу лікарів – можеш не залишати поле
До цього часу футболіст, якому лікарі надали допомогу на полі мав неодмінно його залишити після. Відтепер, якщо гравцеві знадобиться медична допомога після того, як на ньому сфолили, а порушнику була пред’явлена жовта або червона картка, потерпілому не потрібно буде залишати межі поля, щоб потім повернутися в гру. Це буде зроблено, щоб одна з команд на деякий час не отримувала чисельну перевагу.
Правило №7. Втручання сторонніх у гру
Відтепер, якщо запасний гравець або будь-який співробітник одного з клубів, який не бере участі у грі, навмисно блокувати рух м’яча, або у інший спосіб суттєво впливав на хід гри, то на тому місці буде призначений прямий штрафний або пенальті (якщо порушення було скоєно у штрафному). Попередні правила ж у такому разі передбачали вільний удар або розіграшу спірного м’яча, що дозволяло команді-порушнику відбутися легким покаранням.pravylo_7 Правило №8. Післяматчеві пенальті
Під час серії післяматчевих 11-метрових ударів кількість виконавців у складі команд-суперників буде рівною. Якщо, наприклад, команди закінчили матч в нерівних складах через вилучення футболістів, то кількість пробиваючих футболістів буде такою, яку має колектив, який залишився у меншості.pravylo_8 Правило №9. Логотипи клубів на кутових прапорцях
Кутовий прапорець на домашньому стадіоні “Лестера”. Раніше емблеми клубів заборонялося розміщувати на кутових прапорцях. Це правило ігнорували клуби англійської Прем’єр-ліги, а відтепер це дозволять робити і решті команд світу.pravylo_10 Правило №10. Створювання проблем суперникам за межами поля
Якщо два футболісти залишають поле й один із них заважає іншому повернутися у гру, хапаючи за футболку, то суддя повинен показати порушнику жовту або червону картку, і розігрується спірний м’яч.
Тепер за такий фол буде призначатися штрафний удар біля бокової лінії, або навіть пенальті.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *