Генії серед нас або чому потрібно прислухатися до талановитої молоді

Десятикласник з Олександрії (Кіровоградська область) Самуїл Кругляк здобув право взяти участь в Олімпіаді геніїв, що відбулася в містечку Освего, штат Нью-Йорк США. Такою нагодою побачити світ і себе показати Самуїл скористався сповна, завоювавши бронзу з-понад двох тисяч юних вінахідніків з усього світу.
Проект Самуїла Кругляка має назву «Отримання електроенергії з атмосфери». Смуїл пропонує добувати електроенергію з повітря, точніше з атмосфери, за допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке віпромінюватиметься іонізуючою вежею. За підрахунками, один кіловат такої електроенергії буде коштуваті всього три копійки. За словами юнака, цей винахід він побачив увісні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам із Малої академії наук Світлані Пісковій та Сергію Камінському цей проект удалось втілити в життя.
«Робота Самуїла – це нове слово в енергетіці. Шкода лише, що в Україні про хлопчика дізналися лише тоді, коли він переміг у Нью-Йорку. До цього ми звертали за підтримкою до нашої місцевої влади, до обласної, “трубили” по всій Україні про цей винахід, який може зекономити витрати та виробництво електроенергії, але ніхто на нас не звертав уваги. У Самуїла була чудова ідея, а зробити установку допомогли наукові консультанти. Ми залучили кількох фахівців, наприклад лабораторія МАН у Києві надала базу для експериментів. Міні-модель установки, зібрана в Київській лабораторії, вже працює і дає результати», – розповіла науковий керівник секцій науково-технічної творчості та вінахідніцтва й екологічно безпечного технологій МАН Світлана Піскова. За її словами, винахід Самуїла передбачає видобування не лишь електроенергії, а й води. «Така установка коштує копійки, а користі від неї – на мільйони. Уявіть собі: в разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%. Тільки нікому це не потрібно…» – додає Світлана Вікторівна.
Другий етап проекту планують реалізувати в Олександрії, де під генеруючу вежу можна використати трубу покінутої ТЕЦ-1-2, проте на це потрібні значні кошти.
Окрім диплома, Самуїл Кругляк отримав можлівість безкоштовно навчатися в одному з вишів США та щомісячну стіпендію близько 700 дол. Мама Самуїла каже, що навчання за кордоном – це мрія її сина. Разом із чоловіком вони виховують трьох синів, двоє молодших поки що не виявляють цікавості до фізики, а Самуїл з дитинства любив експериментувати. «Він цілеспрямований хлопчик. Коли ми на сімейній раді вирішили виділити кошти на поїздку до Америки (із Самуїлом до США поїхав тато), то сказали його науковим керівнікам: якщо він програє, то це буде його програш, а не ваш, але він повинен спробувати свої сили. Він спробував – і ми щасливі, що дали йому такий шанс», – розповіла Інна Кругляк.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *