Корисні рослини для дітей

Вони очищують повітря від пилу, насичують його киснем, а деякі навіть відганяють комарів і мух! Правильно підібрані кімнатні рослини просто необхідні в приміщенні, у якому живе дитина. Навіть якщо ви квітникар із досвідом, поцікавтеся, чи не є обрані вами рослини небезпечними для дітей – особливо, якщо враховувати дитячу допитливість і бажання спробувати їх на смак. Деякі відомі нам із дитинства квти можуть виділяти фітонциди, що викликає алергічну реакцію (наприклад, листя фікуса).

Отож, пропонуємо перелік корисних рослин для дитячої кімнати.

1фиалкаФіалка узумбарська, або Сенполія. Одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Сенполії невибагливі, чудово ростуть на підвіконні при достатній кількості денного світла, але вони не люблять прямих сонячних променів. Цвісти фіалка може майже цілий рік, і має безліч різноманітних сортів, які розрізняються розмірами і формою пухнастих листочків, а також забарвленням, квітками і кількістю пелюсток.

2 драценаДрацена – високий роздвоєний стовбур і довгі щільні листочки зверху роблять драцену схожою на міні-пальму. Однак ця рослина належить до сімейства спаржевих, і з пальмами немає нічого спільного. Ботаніки розповідають, що довге листя драцени здатне вбирати пари таких небезпечних речовин, як формальдегід, які виходять від меблів, покритих лаком.

3герГерань. Крім чудових квітів, які радують око своєю різноманітністю, герань чудово очищує повітря в кімнаті від найдрібніших частинок пилу, освіжає його, виділяючи витончений аромат, який дещо нагадує запах моркви. У кімнаті, де росте герань, майже не буває комарів і мух.

4цветТрадесканція – одна з найневибагливіших рослин із гарними, звисаючими вниз гілочками, смугастими листочками і дрібними, непримітними квітами. Традесканція любить світло, причому не лякають цю рослину навіть прямі сонячні промені, не дуже вимоглива до поливу і добрив. Особливих фітонцидів традесканція не виділяє, вона не має запаху, але чудово очищає повітря і є прикрасою будь-якого приміщення.

5 цветЦикламен цвіте красивими великими квітами, при цьому він не лише абсолютно безпечний, а й є дуже корисним. Фітонциди, які виділяють листочки цикламена, заспокійливо діють на нервову систему, а деякі ботаніки стверджують, що аромат цикламена стимулює творчі здібності.

kalanhoeКаланхое – відома всім цілюща рослина. Листя його безпечні, прекрасно освіжають повітря в кімнаті і мають бактерицидні властивості. Для дитячої кімнати підійде будь-який різновид каланхое, в тому числі ті, що рясно цвітуть невеликими рожевими квіточками.

Правила догляду
Рослин у дитячій кімнаті не має бути багато – 2-3 вазони цілком достатньо.
Щоб квітам жилося добре і вони були максимально корисними, їх слід регулярно обприскувати водою кімнатної температури, а великі глянцеві листки протирати, не допускаючи скупчення пилу. Більшість рослин  поливають водою кімнатної температури,  в міру підсихання землі і залежно від температури і вологості повітря.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *