Прага та її мости

Прага-це місто сотні мостів,один з найбільш красивих міст Європи. Вона притягує туристів своєю безпосередністю, особливою, середньовічною архітектурою, цікавими кулінарними традиціями і просто красивими вуличками. Тут дійсно є на що подивитися. Прага має величезну кількість візитних карток.

прага20прага 1прага 4Хоча зазвичай Прагу називають «містом сотні шпилів», не тільки своїми шпилями може похвалитися Прага. Так, побувавши в Празі, неодмінно варто подивитися на кращі мости цього міста. А їх тут просто безліч. Так що, Прага цілком заслуговує називатися «містом сотні мостів.

прага 6

У місті є більш трьохсот. З них 18 річок перетинають річку Влтаву, а маса інших ведуть через більш дрібні річечки, струмки і яри. кожен з цих мостів може стати відмінною локацією для старовинної фотозйомки. Пропонуємо вам особисто в цьому переконатися і подивитися на найкрасивіші мости Праги. Велична і загадкова Прага притягує до себе туристів, немов магнітом. Потрапляючи в столицю Чехії, оповиту таємницями і легендами, протягом століть аж до 19 століття жителі переправлялися через річку по одному єдиному Карловому мосту. Багато хто вважає, що так відбувається і зараз, але це велика помилка. Ви здивуєтеся, адже мостів в Празі ні багато ні мало – 18 штук!

прага 13прага 12
Самий старовинний і відомий по всій Європі Карлів міст іноді називають Чорним, він був зведений ще в 14 столітті за наказом короля Карла IV, це не просто пішохідний міст, а справжній музей. Він здавався неймовірно широким, лицарські турніри і процесії коронації, що проходили колись у цих місцях, залишили свій слід. На мосту налічується 16 арок і тринадцять статуй святих. А ще – це міст, де виконуються бажання.

прага 14прага 9Просто потріть статую Яна Непомуцького, і ваше найнеймовірніше бажання збудеться – по крайней мере, так говорить поверье.ще один примітний міст в Празі колись називався мостом інтелігенції. На ньому всього лише на один проліт менше, ніж на Карловому. Це Браницький залізничний міст, але також і пішохідний. Сам по собі він не відрізняється особливою красою, але примітний тим, що в 50 роки минулого століття його будували представники репресованої інтеллігенціі.А ось Нусельскій міст в Празі овіяний безліччю легенд і містичним ореолом. Так, цей самий міст самогубців, на якому прагнуть звести рахунки з життям суицидально налаштовані елементи. Розчаровані люди зліталися сюди як метелики на світло, щоб звести рахунки з життям і зануритися в морок.

прага 15прага 2
Міст закоханих в Празі відрізняється зовсім інший енергетикою – це романтичне місце люблять закохані з усього світу. Існує традиція – якщо пара повісить символічний «замочок кохання» на прутах моста, а ключ викине в річку – ніхто не зможе порушити гармонію і міцність любовних уз. Інші мости менш знамениті, але мають безліч особливостей. Так, наприклад, найкоротшим мостом Праги вважається Святопулк (довжина всього 170 метрів) .Удівляет і Главків міст – одна половина його бетонна біла, а друга залізна, розрахована на рух поїздів. Він знаходиться в експлуатації вже більше 100 років, це єдине місце, на якому можна побачити відбитки відразу декількох епох. Творіння архітектора Йосипа Главки стало справжнім витвором мистецтва – його прикрашають чудові скульптури майстрів початку минулого століття.

прага 11прага 7Автомобільний транспорт перетинає річки по мосту імені знаменитого письменника Алоїса Ирасека. Розвиток міста в середині 20 століття і подальше будівництво метрополітену сприяли виникненню моста через Нусельскую долину, під ним проведено тунель метро.Время рухається вперед. Місто будується, а разом з ним зростає і кількість мостів. На сьогоднішній день в Празі функціонують і інші мости. Серед них є різні за розміром і призначенням, великі суперсучасні і маленькі пішохідні.

прага 8       прага 18     прага 5

Мости в Празі

1. Карлов міст
2. Міст Палацкого
3. Вишеградський Залізничний Міст
4. Міст Легії
5. Міст Лібенського
6. Главків міст
7. Ірасека міст
8. Стефаників міст
9. Чехов міст
10. Манесов міст
11. Міст барикадників
12. Нусельський міст
13. Браницький залізничний міст або «Міст інтелігенції»
14. Баррандовський міст
15. Тройський трамвайний міст
16.Тройський пішохідний місток (Trojská lávka) – з’єднує район Троя (Troja) з «Імператорським островом».
17. Під буловкою – залізничний міст
18. Карлінський віадук
19. Міст Світових змагань
20. Місток усіх закоханих через Чортиці

прага16прага 17

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *