Вулкан Везувій, Італія

Вулкан Везувій – діючий вулкан, розташований на півдні Італії. Везувій – один з найвідоміших вулканів у світі. На території Італії відомо три діючих вулкана.
Крім Везувію це вулкан Етна, розташований на острові Сицилія в Середземному морі, і вулкан Стромболі на Ліпарськіх островах Тірренського моря. Вулкан Везувій – єдиний вулкан на території європейського континенту, всі інші вулкани Європи перебувають на островах.

vezuvij_vulkan_1

vezuvij_vulkan_2 Знаходиться Везувій приблизно в 15 кілометрах від Неаполя на березі Неаполітанської затоки. Найближчим населеним пунктом до вулкану є містечко Торре-Аннунціата, розташований біля його підніжжя.

vezuvij_vulkan_3 Везувій має форму у вигляді трьох конусів вкладених один в одного. Найбільший з них – це залишки північного та східного боку великого зруйнованого вулкана, що носить назву Монте-Сомма. У нього, як би, вкладений сам Везувій, в кратері якого з’являється ще один невеликий вулкан, що руйнується після сильних вивержень.

vezuvij_vulkan_4Везувій вважається найнебезпечнішим вулканом в світі. З його геологічною історією пов’язана загибель давньоримських міст Помпеї і Геркуланум. 24 серпня 79 року ці міста були поховані під тоннами вулканічного попелу. Всього описані більше вісімдесяти значних вивержень Везувію. Останнє, що трапилося в 1944 році, виверження завдало шкоди містам Сан-Себастьяно і Масса, і забрав життя 57 людей.

vezuvij_vulkan_5

vezuvij_vulkan_6Територія навколо вулкана була оголошена Національним парком Везувій. Це місце є активним туристичним центром. Щорічно до руїн Помпеї, занесеним до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, приїжджають тисячі туристів з усього світу. На вершину вулкана Везувій висотою 1281 метр веде туристичний маршрут, подолавши який ви будете нагороджені фантастичними видами Неаполітанської затоки.Vesuvius-02

Vesuvius-03

Vesuvius-15

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *