Топ-15 найкращих островів Греції (пам’ятка для туриста)

Грецькі острови – це море, гори, природні та історичні пам’ятки. Вони пережили виверження вулканів, землетруси, величезну кількість воєн, падіння і розквіт кількох цивілізацій. Вулички білих міст архітектори навмисне перетворювали на справжні лабіринти, щоб ховатися від піратів.

Відпочинок на островах відрізняється спокоєм і розміреністю життя. Тут ніхто нікуди не поспішає, а туристи намагаються розплескати душевний спокій, яким вони заражаються в світі островів. У будь-яку точку тут можна дістатися пішки або на велосипеді, більш романтичні натури можуть взяти для прогулянок коня. Тільки на великих островах може знадобитися машина, яку також можна узяти напрокат. Курортний сезон тут триває з квітня-травня по вересень-жовтень.
Кожен із островів має свою легенду і героїв, неповторну історію, родзинку, що робить його особливим, несхожим на інші. Деякі осколки суші в Егейському морі досі зберігають скарби нерозгаданих таємниць. Острівну культуру від материкової відрізняє не лише повна залежність від моря. Греція на материку і островах дуже різна. Саме на островах “народився” національний прапор, роками зберігався вільний і сильний, як море, дух греків.

Острови поділяються на кілька груп: Іонічні (Корфу, Закінф) – це батьківщина Одіссея і гігантських черепах; Північні Споради (Скіатос, Евбея) входять у комплекс морського охоронного парку (тут можна зустріти рідкісного тюленя-монаха, він має багато природних геологічних особливостей); Південні Споради або Додеканес (Кос, Родос) порадують хорошими винами, цитрусовими й оливковими гаями. Родос відомий на весь світ згадкою про маяк – Колосс Родосський. На Санторіні обов’язково потрібно відвідати музей вина на глибині 6 метрів з Лабірінтовими вуличками-ходами. Острів Крит найбільший за територією. Тут відмінні пляжі, багато музеїв і цікавих місць, які згадуються в міфах древньої Греції.

1. Острів Самос.
Острів Самос усього 8 км завширшки і 43 км завдовжки. Втім, це не заважає йому дивувати гостей ландшафтним розмаїттям та багатою історією. На Самосі повно чудових пляжів. Причому як диких, так і цілком цивілізованих. ostriv_samosТут можна бродити гірськими стежками, насолоджуватися чудовими краєвидами і чистим повітрям. Самос – батьківщина Піфагора, Епікура, Аристарха, першого байкаря Езопа. У VI столітті острів пережив небувалий розквіт. Завдяки згадкам грецького історика Геродота, вчені виявили тут кілька чудес древнього світу – тунель-акведук і храм Гери. Ресторанна кухня славиться відмінними місцевими винами, вишукано приготованими морепродуктами.

2. Острів Кос.
На острові багато відмінних пляжів, особлива місцева кухня, добре розвинена система велосипедних прогулянок. Є й родзинка: термальне джерело, яке б’є прямо в море. ostrov_kosМожна взяти напрокат автомобіль і подивитися всі визначні пам’ятки острова, а їх так багато, що навіть два тижні буде мало, щоб побачити все. Не дивуйтеся, якщо зустрінете стадо кіз чи павичів, які вільно гуляють тут у лісі. Кос – батьківщина Гіппократа, тут збереглася давня школа, амфітеатр, фортеця іоанітів. Відмінним сувеніром з Коса буде банка помідорового варення, тмм’яновий мед або глиняна клятва Гіппократа.
3. Острів Крит.
За час свого існування Крит встиг побувати полісним світом, мусульманським еміратом, католицьким королівством і демократичною державою. З Критом пов’язано безліч відомих грецьких міфів про Зевса, Тесея та Аріадну, Дедала та Ікара. А лабіринт Кентавра досі навіває змішані почуття. ostriv_krytНа острові незліченна безліч храмів, палаців, музеїв. Крит найбільший острів Греції, досить гористий. Тут багато цікавих печер, красиві ущелини, екзотична рослинність. Національна кухня вирізняється різноманітністю страв. Остров’яни готують равликів з розмарином, різні сири, мусака, люблять домашнє вино і запальні танці.
4. Острів Наксос.
Символ острова – це залишки мармурових воріт від зруйнованого або недобудованого храму Аполлона. Немов двері в інший світ, Портара (ворота) з’єднується з Наксос штучною дамбою. ostriv_naksosБілосніжна столиця острова Хора, відбиваючись у блакитній воді гідна пензля найвишуканіших художників. Тут збереглися середньовічні будинки, венеціанський палац. На острові в мармуровому кар’єрі можна побачити величезні (до 10,5 м) статуї Діоніса і Аполлона, прогулятися колоритними гірськими поселеннями, замовити прогулянку на яхті – можливо пощастить, і вдасться поспілкуватися з дельфінами. На всю Грецію Наксос славиться різноманітними видами сирів, меду, тут видобувають мармур і наждак.
5. Острів Скіатос.
Білосніжні будиночки з помаранчевими дахами товпляться на березі, спрямовуючи свої погляди у морську далечінь. Весь острів: пляжі, будинки, пагорби, які поросли лісом, зрослися і з’єдналися з морем у творах Александроса Пападіамантіса, який народився і провів своє життя на острові. ostrov_skiathosСкіатос люблять відомі актори, бродячі артисти, які тут подорожують, яхтсмени з різних куточків світу. Не зважаючи на те, що острів маленький, усього 44 км берегової лінії, тут близько 60 пляжів, які відокремлені бухточками, рослинністю, багато пішохідних маршрутів. Орендувавши човен, можна оглянути природні пам’ятки острова, відвідати порожнє місто Кастро XIV століття, венеціанську фортецю або сплавати на сусідні острівці.
6. Острів Кефалонія.
Кефалонія – острів, який повний чудес не тільки архітектурного минулого. Тут захоплює дух від красивих пляжів, заповідної вершини Енос, незвичайних печер і підземних озер. Проникаючи крізь обвалений купол печери Меліссані промені сонця створюють химерну гру світла на поверхні кришталево чистої води. ostriv_kefaloniaТут, здається, що прогулянкові човни висять у повітрі. А у величезному печерному комплексі Дрогараті на глибині 60 м під сталактитами регулярно відбуваються музичні концерти. Історію острова відображають збережені венеціанські замки і будівлі, монастирі, римські споруди. Традиційна кухня Кефалонії славиться пирогами з м’ясом, тріскою, травами, солодкими мигдальними тістечками і білим вином.
7. Острів Корфу.
Красу Корфу оспівували Гете і Оскар Уайльд, художники Сіслей і Лінд. Побаченими пейзажами був приголомшений Наполеон. ostrov_corfuНа Корфу збереглися залишки величного храму Посейдона, про 16 колон якого знають туристи в усьому світі. Розкопані стіни храму Артеміди, а статую Медузи-Горгони з нього помістили в археологічному музеї. Якщо забратися на найвищу гору острова Пантократор, то з неї можна побачити сусідню Албанію, а в ясну погоду навіть Італію. Тут на вершині побудовано церкву, є кафе. На узбережжі можна натрапити на піщані скелі химерних форм, з тунелями, печерами, дірами. Один із тунелів називається тунелем Любові.
8. Острів Ідра.
Ідра – це острів грецьких моряків, острів, який Греція визнала національним надбанням. Найдивовижніше на острові – практично повна відсутність автомобільного руху. Всі жителі і туристи ходять пішки. ostriv_idraДля перевезення вантажів використовують коней, ослів або муллів, а вже якщо зовсім не під силу без коліс – велосипед. Ідру полюбили багаті і знамениті бізнесмени, артисти, які активно скуповують тут нерухомість. Сюди їдуть з Афін на вихідні, щоб відпочити від міста. Тут обожнюють гуляти, особливо навесні, поети і художники. Острів надихав Пікассо і Марка Шагала.
9. Острів Евбея.
Острів Евбея через протоку з’єднаний із Грецією двома мостами. Новий міст вважається одним із найбільших у Європі, стоячи на ньому можна спостерігати незвичайне явище – стоячі хвилі, які утворюються під час припливів і відливів, що змінюють один одного. ostrov_euboeaПро це явище писав Гомер, намагався розгадати Аристотель. Острів великий, тут добре розвинений екотуризм, цьому сприяють лісові масиви в центральній і північній частині острова. Поблизу села Прокопіо в платановому гаю росте дерево-гігант. Поблизу Едепса відкриті мінеральні джерела, в яких відновлював свої сили Геракл і римські імператори. Тут є особливі визначні пам’ятки: скам’янілий після вулканічних вивержень ліс Керас і Будинок Дракона – глиняні цільні будиночки, схожі на гігантські яйця. А поблизу легендарного міста Лівни відзначено місце, де одружилися Зевс і Гера.

10. Острів Родос.
Місць, які на Родосі входять до списку ЮНЕСКО так багато, що можна сміливо сказати, що в цей список входить весь острів. Він надзвичайно красивий, по-лицарськи романтичний. ostrov_rhodesЧого тільки коштує квартал лицарів – немов потрапляєш у XV століття. На острові добре збереглася кріпосна стіна, найбільша в Європі, і стародавня фортеця. Цікаво подивитися на древній Акрополь. Тут можна спостерігати унікальні природні явища. Наприклад, як зливаються два моря – Егейське і Середземне. А в долині метеликів починає здаватися, що ти наче знаходишся в чарівній казці. Не дарма ж Родос – це ім’я німфи. Недалеко від Ліндоса знаходиться долина семи джерел. У цьому місці цілий рік цвітуть квіти.

11. Острів Закінф.
Найкрасивіший пляж Закінфа – це пляж у бухті навазі. Він оточений скелями і молочно-блакитною водою. У цьому місці море викинуло на берег розтерзаний корабель контрабандистів, який став визначною пам’яткою пляжу. Обов’язково потрібно побачити блакитні печери біля мису Скінарі. ostrov_zakinfЄ легенда, що бог загубив біля острова дорогоцінний камінь, і тепер вода в печерах і гротах відображає його сяйво. Закінф – це батьківщина метрових черепах карета-карета. Тут можна відвідати черепашачий острів і подивитися в червні, як вони відкладають яйця в пісок. На острові багато археологічних та архітектурних пам’яток, колоритний місцевий фольклор, відмінний сервіс. Тут жив і помер автор «Червоненької квіточки» – Аксаков К.С.

12. Острів Міконос.
Острів свят і веселощів, острів пишних урочистостей, музики і танців. Не дарма цей острів за легендами облюбувала богиня Літо. Відпочинок тут богемний і дорогий, але острів дуже гарний – білосніжні будиночки з блакитними дверима і вікнами, круглі вежі вітряних млинів створюють неповторний грецький колорит. MykonosНа острові безліч церков, цікавий фольклорний музей. У західній частині столиці обов’язково відвідайте маленьку Венецію – тут можна пірнати в море прямо з балкона. Міконос, мабуть, найкраще місце в Греції для тих, хто любить яскраве і незабутнє нічне життя.
13. Острів Парос.
Парос славиться білими і червоними винами, фетою, долмой, смачними тістечками. Майже біля кожного ресторану висять восьминоги. Парос запам’ятовується красивими пляжами, які через часті вітри облюбували серфінгісти. Тут потрапляєш у казку або пригодницький роман з піратами, прогуляючись вуличками-лабіринтами. ostriv_parosОсобливо, якщо опинишся 23 серпня в порту Нарус, де щорічно розігрується бій жителів із ​​піратом Барбароссою. А в церкві Успіння Богородиці (Екатондапільяні) можна спробувати відшукати соті двері. Їх усього 99, але легенди стверджують, що є ще одні. В давнину цей острів був дуже багатий. З паросського мармуру висічено безліч скульптур і побудовано храми. Знайдені на острові старовинні статуї перевезені в Афінські музеї, артефакти, що ще залишилися, можна подивитися в місцевому Археологічному музеї.

14. Острів Хіос.
На Хіосі морі не молочно-блакитне, а темно-синє. А темно-зелені сосни, якими поросли гори острова, виділяють особливу смолу – мастіху. ostrov_chiosЇї видобувають на острові вже кілька століть. Смола – найвідоміший продукт цієї місцевості. На острові близько 50 пляжів, є галькові, піщані, а також із чорним вулканічним піском. Хіос батьківщина Гомера, тут збереглися старі фортеці, середньовічні монастирі. Особливої ​​уваги заслуговують місцеві села, яким притаманна самобутня острівна культура.

15. Острів Санторіні.
Санторіні – це не один острів, а п’ять маленьких, які в результаті давнього виверження утворюють кільце. Коли дізнаєшся, що неподалік від цієї біло-блакитний казки живе чудовисько-вулкан, мимоволі замислюєшся: чи не це залишки Атлантиди? Жак Ів Кусто так і думав. ostriv_santoriniДо кратерів на двох острівцях Палеа-Камені і Неа-Камені регулярно водять екскурсії – незабутні враження. Острівні пляжі – на будь-який смак – і з вулканічним чорним піском, і червоним, і білим. Тут дуже багато церков, античних рідкостей. А в гірському селі Іа туристи проводжають бурхливими оплесками сонце, що заходить. Білі синьоокі будиночки, як гриби виросли прямо на скелях, кімнати прямо в скельних дірках, молочні сходи, хвіртки, ворота ведуть до моря, вітряні млини – все це створює в душі невимовний захват.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *