Найдивовижніші факти про річки світу

Річка – це постійний водний потік, створений природою. Вона починає свій рух біля витоку, а завершує – в гирлі, долаючи велику відстань плином по своєму руслу. Річки – основна частина гідроциклу Землі. За останніми дослідженнями у світі протікає понад мільярд великих і маленьких річок, і вони несуть мільярди тонн води в моря.
У цій статті ми розглянемо найцікавіші факти з життя річок.
1. На уроках географії ми вивчали, що найдовшою річкою у світі є Ніл. Однак завдяки останнім дослідженням стало відомо, що наразі найдовшою є  Амазонка. Довжина Нілу становить близько 6695 км, він має дві притоки. Найбільша частина припадає на Єгипет – 22%, решта належить іншим країнам – Бурунді, Заїру, Судану, Ефіопії, Кенії, Танзанії, Уганді і Руанді. Цікавий факт: Ніл покривався льодом усього двічі за все існування – в IX і XI століттях.nochnogo-nila-s-mks 2. Амазонка – найдовша річка сучасних днів. Її довжина вже становить понад 6800 км. Вона протікає через Південну Америку, а потім впадає в Атлантичний океан. У 2011 р Амазонку визнали одним із природних чудес світу. У ній води більше, ніж у будь-якій іншій річці планети. Також Амазонка дивовижна тим, що протягом усього її русла побудований тільки один міст Ріу-Негру. Його довжина перевищує 3,5 км.Amazon-River 3. Іртиш – найчистіша річка і основна притока Обі. Її протяжність – 4248 км і протікає територіями трьох країн: Росія, Казахстан і Китай. У Росії Іртиш вважається найдовшою річкою після річки Лена (більше 2 тис. км).
4. Най«вантажопідйомнішою» є річка Коси. Вона протікає територією сучасної Індії, і щороку прокладає нове русло, при цьому, спустошуючи значну територію. Загальний обсяг наносів у рік, принесених річкою Коси, становить до 120 куб. м. 8 товарних вагонів можна заповнити піском, галькою і глиною, які приносить річка щорічно з Гімалаїв!kosy 5. Однією з найзагадковіших річок є Каньо Кристалес у Колумбії. Друга назва цієї річки – «п’ятикольорова». Вона зовсім маленька – довжина до 100 км, а ширина не більше 20 м і в ній майже не водиться риба. Загадковість Каньо в тому, що вона буває 5 кольорів – зелена, синя, жовта, червона і чорна. Цю палітру фарб їй надають відображення неба, водорості і річковий пісок. Особливо яскраво вона виглядає між сезонами посухи і дощів.
6. Найглибша річка світу – Конго. Її глибина сягає 250 м!river_kongo 7. Найбільш забрудненою річкою є Королівська річка, що протікає територією сучасної Австралії. Вона забруднена хімічними відходами від гірничої промисловості. Починаючи з 1995 року, в Королівську річку щорічно потрапляє більше 1,5 млн сульфідів.
8. На території сучасної Польщі є цікаве місце, де річки Нельба і Велна перетинаються під кутом у 90 °С. А через велику різницю температур, різних рівнів і швидкостей течії вод не змішуються.nelba i velna 9. Найбільш водна держава – Фінляндія. На її території розташувалися 188 000 озер і протікають 650 річок.
10. На планеті існує всього лише одна країна, на території якої не протікає жодної річки (постійно) – це Саудівська Аравія.
11. П’яна – найзвивистіша річка планети. Її довжина понад 400 км, однак відстань від гирла до витоку не більше 30 км. Вона розташувалася майже повністю у Нижньогородській області, проте і зовсім невеликий її шматочок припадає на Мордовські землі.
12. Найпопулярніша вигадана річка – Стікс. Вона протікає територією підземного царства Аїда. Однак і на Землі існує її «тезка» в місті Перм. «Друга» Стікс відокремила місто від Егошихинського кладовища ще у XVIII ст. Однак зараз її русла не видно, оскільки Стікс загнали в труби.
13. Парадокс! У Воронезькій області є дві річки з назвою Дівиця, що мають притоки з назвами Розсошки і впадають вони обидві в Дон.
14. Однією з загадок природи також є сині річки. Протікають вони через територію Гренландії. У період порівняльної теплоти і з приходом літа лід починає танути, викликаючи при цьому невеликі струмочки, які зливаються в дуже великі потоки і в підсумку стають ріками. На превеликий подив, вода цих водойм має забарвлення темного аквамарина. Це просто поєднання неймовірної краси: сліпучо-білий сніг і небесно-блакитна річка.syni_riky 15. На планеті Земля є шість річок під назвою Дон.
16. Найкоротшою на планеті є річка Д (назва схожа з її довжиною). Протікає вона по території США, а довжина її всього 36 метрів.
17. Однією з найсмішніших річок є річка Лось, яка протікає через Москву. Її найбільша притока називається так само – Лосьонок.
Насправді планета Земля таїть у собі ще чимало дивовижних природних чудес. Це лише кілька з них.

You may also like...

2 коментарі

  1. Хз хто сказав:

    Блін, дякую вам велике. Реально дуже допомогли!

  2. Неизвесний сказав:

    Спасибо за ваш проект

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *