Репруа – найкоротша річка у світі

Найкоротшою річкою у світі вважається річка, яка знаходиться на Чорноморському узбережжі, всього за кілька кілометрів від абхазького міста Гагра.reprua Її довжина всього 18 метрів (наприклад, протяжність найдовшої річки в світі, Амазонки, 6992 км).
Назва найкоротшої річки – Репруа, вона випливає з підніжжя гори і перетинає своїм потоком смугу пляжу.
З цією найкоротшою річечкою пов’язана красива абхазька легенда, яка гласить, що її води – це не що інше як сльози трьох сестер-близнючок, дочок підземного духу. За легендою біля узбережжя Чорного моря сотні років тому жив підземний дух, у якого були син і три дочки-близнючки.
Син захищав єдиний прохід, який вів до Абхазії, від ворогів і завойовників, а підземний дух кував для свого сина і його воїнів чудові клинки, які робили їх володарів непереможними. Сестри займалися домашнім господарством, шили одяг і готували їжу. Іноді вони виходили на поверхню землі через отвори трьох печер.Reprua Коли підземний дух помер, і не було кому кувати клинки, син і його воїни загинули в нерівному бою з ворогами. Сестри не змогли навіть попрощатися зі своїм братом, оскільки завойовники завалили величезними кам’яними валунами отвори усіх трьох печер, через які сестри виходили на поверхню землі. Гіркими сльозами вони оплакували загиблого брата і їх сльози, немов струмки, лилися підземеллям. Пробившись через валуни, сльози перетворилися на річки Багерепста, Анихамца і Репруа.reprua_3 Красива легенда, однак, насправді найкоротша в світі річка не що інше, як вихід печерних вод, які утворюються в результаті танення снігів. До речі, такої кількості печер розташованих на невеликій території, як в Абхазії, немає в жодній країні світу. Притому найглибша печера світу «Крубера-Вороняча», знаходиться саме в Абхазії.reprua_bg1

http://samoe-samaya.ru/page/214

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *