Цікаво: традиції та звичаї Єгипту – землі заморської

Ритм життя єгиптян визначає іслам. Це ви можете зрозуміти тільки ступивши на заморську землю і за зовнішніми ознаками: наприклад, п’ять разів на день муедзин через гучномовець скликає віруючих на молитву. Звісно, Єгипет cпокійна країна у вірі, і поклик муедзина не означає, що персонал готелю або просто люди на вулиці відразу впадуть на коліна в молитві. Але все ж міцні у вірі, вони мають свої правила поведінки.
egypt_welcomeУ місяць рамадан ніч стає вдень. Весь день мусульмани постять і переривають пост лише після заходу сонця. У цей час суспільне життя завмирає, державні установи працюють тільки з 10.00 до 14.00 або, як жартують самі єгиптяни, маючи на увазі ефективність такої роботи, – з 10.00 до 09.45.
Незважаючи на закони ісламу, єгиптяни терпимі до іновірців і нікому не нав’язують власний кодекс поведінки. Наприклад, на курортах Єгипту вільно продаються алкогольні напої, заборонені ісламом, а європейський стиль одягу туристів не шокує місцевих жителів. Страви зі свинини, вжиті мусульманами, цілком можна зустріти в меню ресторанів.
hurgada Усередині ж свого суспільства жителі країни, в більшості своїй, дуже ревно ставляться до дотримання встановлених норм поведінки, які досить консервативні. Одне з строгих правил цих норм полягає в забороні на спілкування між неодруженим чоловіком і незаміжньою жінкою, якщо воно відбувається поза університетських кампусів. Ще одне, досить жорстке правило – єгипетські жінки, відповідно до мусульманського кодексу, з’являтися на вулиці в поодинці не повинні.egypt_modna Іслам і мусульманські правила майже повністю викорінили звичаї епохи фараонів. Мандрівник, звісно, зверне увагу на особливості національного костюма єгиптян, перш за все виявляються в сільській місцевості, але не чужі й місту. Єгиптяни носять сорочки вільного крою, причому зазвичай це білий або синій колір, жінки одягаються в чорне, іноді з прикрасами і мереживами. Жінки традиційно одягнені в хіджаб. Але є випадки, коли жінки одягають і європейське плаття, часто це ті, хто навчався в університетах, і працює лікарями, вчителями, юристами. Проте в більшості, жінки зобов’язані сидіти вдома, доглядаючи за дітьми і чоловіком.odiag_egypt Основним центром життя в Єгипті є сім’я. Довгий час тут дотримувалася традиція об’єднання в одну сім’ю кількох поколінь, однак тепер вона дещо модифікувалася – малі сім’ї стали відділятися. Проте зв’язки між родичами дуже тісні, і заступництво всієї родини над кожним із них є незмінним. Сім’я підтримує матеріально, сім’я впорядковує, сім’я допомагає у важку хвилину.
Традиції поступово починають себе переборювати. Часто на вулицях міст Єгипту зустрічаються закохані пари, хоча раніше нареченому заборонялося бачити наречену до весілля. Лише викуп залишився обов’язковою умовою шлюбу. Сума викупу залежить від цінності нареченої і доходів майбутнього чоловіка. Дуже часто чоловікові доводиться кілька років збирати гроші, щоб одружитися. Шлюб із кількома жінками або гареми зустрічаються дуже рідко, так як дуже маленький відсоток населення здатний прогодувати багато дружин і дітей.egypt_vesillia На окрему увагу заслуговує загадковий народ бедуїни, який здавна кочує на тутешніх пустельних землях. Достеменно невідомо, скільки бедуїнів у Єгипті, оскільки перепису вони не піддаються і звикли жити без паспорта. Єгипетські чиновники можуть сказати лише приблизно: 50-150 тис. осіб. На узбережжі Червоного моря здавна живуть два великі бедуїнські клани. Аль-Аббадо – бедуїни, які завжди селилися недалеко від узбережжя і в рівній мірі любили дві стихії – море і пустелю. Це плем’я повністю спростовує уявлення про бедуїнів, як про сухопутний народ, оскільки вихідців з Аль-Аббадо можна зустріти серед капітанів риболовецьких суденець і навіть серед інструкторів-дайверів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAІнше плем’я – Аль-Мааз – це пустельні бедуїни, які вийшли до узбережжя моря з внутрішніх областей близько 150 років тому. До сих пір у Єгипті можна почути легенди про жорстокі сутички двох племен за джерела води, які закінчилися Великими зборами старійшин обох кланів, на якому було виголошено Мирне слово. Як і багато років тому, бедуїни майже ніколи не вдаються до вирішення спірних питань за допомогою влади, більше покладаючись на своїх старійшин. Egipte_beduinsЯкщо не брати до уваги бедуїнів, які «пішли в бізнес» і стали займатися торгівлею, то велика частина бедуїнів Єгипту стараеться уникати контактів з сучасним суспільством і живуть в пустелі далеко від міст. Вони, як правило, самодостатні і на прив’язані до цивілізації, не відвідують лікарні та школи. Люди похилого віку вчать дітей читання по Корану. Жінки займаються тільки господарством, при чому робити в умовах пустелі це непросто. Чоловіки вечорами полюють, а вдень сидять в тіні під тентами без будь-якого руху, і тільки Аллах знає, що діється в цей момент в їх бедуїнських головах.

Свята в Єгипті
В Єгипті офіційними святами є:
1 січня – Новий рік
25 квітня – День Звільнення Синая
1 травня – День праці, Ісламський Новий рік (Рас ас-Сана аль-Хігрійя)
23 липня – річниця революції 1952р
23 вересня – День Перемоги над Ізраїлем в 1956 р., День Народження пророка (Мулід-ех-Набі) святкується в честь Мухаммедаegypt_sviato 6 жовтня – День збройних сил
24 жовтня – узяття єгипетською армією Суеца в 1973 р.
23 грудня – узяття єгипетською армією Порт-Саїда в 1956 р.
При цьому, завдяки туристам, Різдво і Новий рік в Єгипті святкують не один раз – католицьке Різдво (25 грудня), сам Новий рік (1 січня), православне Різдво (7 січня)

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *