Таємничий замок Балморал, Шотландія

Таємний куточок романтики, загадковий і хвилюючий. Балморал – це чудова літня резиденція англійської королівської сім’ї, яка розташувалася на мальовничому березі річки Ді в області Аберденшір, Шотландія. Він привертає до себе красою архітектури, пишністю навколишньої природи і романтикою історії.

Зараз біля південного фасаду будівлі можна побачити герб принца Альберта, а біля західної стіни – той самий камінь , який заклала королева Вікторія в перший день будівництва – 28 вересень 1853 року.

А починалося все так …

Balmoral-Castle-0055 Руїни старого замку Балморал нагадують нам історію принца Альберта, який був неймовірно вражений красою тутешніх місць, які нагадували йому Тірінгію (це область у Німеччині), його історичну батьківщину.

Balmoral-Castle-0056 Королева Вікторія не втомлюючись захоплювалася Шотландією. Вперше Вікторія і Альберт побували в цій країні восени 1842. Їх тут все приводило в захват – підбадьорливий і свіжий вітер, звуки волинок, незвичайні костюми, танці . Вони вирішили неодмінно повернутися сюди. Так і сталося. У червні 1852 Альберт купив маєток Балморал і прилеглі території, на превеликий захоплення романтичною Вікторії. Вони почали будувати новий замок, а в цей час жили в старому. Вікторію незмінно охоплювала смуток, коли треба було повертатися в Англії, та й серйозний і вдумливий Альберт волів усамітнення і спокій заміських маєтків. Вікторія, теж вже втомлена від марнославної суєти столичних резиденцій, була просто закохана в чарівний замок, прекрасні пейзажі, де все дихало свободою і світом.

Balmoral-Castle-0058 Єдиний мінус замку був у його невеликих розмірах, адже за роки шлюбу в сім’ї з’явилося 5 дочок і 4 сина. Але ж треба було ще і приймати в замку міністрів, іноземних гостей. Тому маєток вирішили перебудувати. 28 вересня 1853 Королевою Вікторією був закладений фундаментний камінь нового замку Балморал. Перед цим королева підписала пергаментний сувій з датою заснування замку, який помістили в посудину, а його відправили в порожнину трохи нижче місця, приготованого для першого фундаментного каменю. Завершено замок був в 1853 році, а старий зруйнований, але в пам’ять про нього залишили камінь на головній галявині.

Balmoral-Castle-0052

Навколо замку розкинулися сади неймовірної краси. Особливо красивий «сад на воді» поруч з садовим будиночком. Королева любила снідати і писати щоденники тут. На жаль, для відвідувачів вхід в садовий дворик закритий. Зате можна відвідати танцювальний зал у замку. У ньому проходять виставки картин, порцеляни, столового срібла, шотландської одягу. Поруч із замком височіє парафіяльна церква, яку відвідує королівське сімейство під час перебування в замку.

Balmoral-Castle-0059Художником Едвіном Люндсіром, теж закохався з першого погляду строгу, але прекрасну природу цього краю, була створена ціла серія картин, присвячених перебуванню там королівського подружжя.Balmoral-Castle-0053

Йшов час, Альберт часто хворів. Його раптовий відхід у віці 42 років кинув Вікторію в жахливе стан, всі навіть боялися, що вона може позбутися розуму. У майбутньому вона змогла повернутися до справ, але її життєрадісність вже не повернулася. Здавалося б, королева буде уникати поїздок в Балморал, де кожен камінчик нагадував про колишніх щасливі часи, але з незрозумілою наполегливістю вона рвалася в свій втрачений рай. Вона спрямовувалася в гірський замок до своїх спогади, часом навіть забуваючи про логіку. Одного разу з її від’їздом в замок збігся візит імператора Олександра II. З величезним трудом вдалося переконати її змінити плани.

Balmoral-Castle-0057Королева любила не тільки замок і оточувала його природу, але також і простих горян. Вона сильноприв’язалася до Джона Брауна, єгеря принца, який перетворився на її особистого ад’ютанта. Йому дозволялося навіть робити їй зауваження – те, чого мало хто удостоювався.

Сучасний вигляд замку склався після безлічі перебудов. Дбайливий догляд зберіг все в прекрасному вигляді – і архітектуру, і внутрішнє оздоблення, і дику природу.

Важливо знати:

• Найяснішими мешканцями замку ведеться закритий спосіб життя. Для публіки з усіх приміщень відкритий лише Бальний зал, серед прикрас якого – барельєфи Джона Томаса, сімейні портрети, костюми, канделябри, порцеляновий посуд.

• У серпні та вересні в замок потрапити не можна – в цей час тут проводить літні канікули королівська сім’я .

• Зате завжди є можливість відвідати приголомшливу королівську каплицю.

Це цікаво:

Balmoral-castle_a4• На території маєтку розташовується заміський будинок принца Чарльза. Мисливська резиденція Біркхолл – улюблене місце королеви-матері, бабусі принца. Вона в 1950 році прилаштувала нове крило до будинку і розбила приголомшливий сад. Потім вона подарувала Біркхолл улюбленому онукові. Тут Чарльз і його друга дружина Камілла Паркер Боулз провели медовий місяць .

• Життя замка не затихає, що добре показано в «Королеві» – фільмі 2006 року.Особливо цікаві кадри, що показують полювання в околицях Балморала.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *