Учені винайшли полімер з ефектом пам’яті

Учені з Університету Рочестера створили полімер, який здатний зберігати надану йому форму при кімнатній температурі, але починає повертатися до свого початкового вигляду при контакті з тілом людини. Матеріали з ефектом пам’яті, які реагують на температуру, широко застосовуються у галузі автомобілебудування й архітектури.
У випадку з такими матеріалами, зазвичай, потрібні високі температури. Вчені зі США працювали над тим, щоб знизити температурну точку початку перетворень усередині матеріалу. Одержаний у результаті перетворень еластичний полімер міцний, добре тягнеться і приймає поставлені йому форми. При контакті зі шкірою людини він швидко повертається в початкову форму. Точка початку перетворень знаходиться на позначці 35 С.
При розтягуванні матеріалу розтягуються і полімерні молекулярні ланцюжки, з яких він складається. Це призводить до того, що невеликі сегменти полімеру кристалізуються, стабілізуючи його деформовану форму.
Вчені з’ясували, що додавання особливих з’єднань в структуру полімеру здатне наділити його здатністю повертатися до первісної форми при заданій дослідниками температурі. Так, шляхом деяких косметичних маніпуляцій зі структурою матеріалу, їм вдалося створити полімер, що реагує на температуру тіла людини.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *