Чому негайно треба починати бігати

Ще давні греки говорили: “Якщо хочеш бути сильним – бігай, хочеш бути красивим – бігай, хочеш бути розумним – бігай”.Ось кілька вагомих причин, чому людині треба займатися бігом.
1. Біг підвищує можливості серця і судин, відбувається тренування безпосередньо самого серцевого м’яза. Це означає, що серце зміцнюється, стає сильнішим. А це однозначно позначається на його продуктивності.run_hobby__6002. Підвищується киснева ємність крові. Треноване серце за один цикл проганяє набагато більший об’єм крові, ніж не треноване. Збільшиться кровотік – збільшиться і кисневий обмін. До всіх тканин і органів надходить більше крові, збагаченої киснем і поживними речовинами.
3. Відмінний засіб боротьби проти нервового напруження. Стрес і втому накопичують в організмі протягом дня продукти розпаду – це і є причина втоми. Щоб позбутися від утоми, потрібно як слід пропотіти, і біг відмінно справляється з цим завданням.
4. Під час тривалого навантаження в кров викидається особливий гормон – ендорфін або “гормон щастя”. І не дарма. Коли концентрація ендорфіну в крові зростає, людина відчуває легке відчуття ейфорії. Депресія випаровується. run_hobby_55. Підвищується розумова активність. Під час пробіжки часто “само собою” приходить рішення певної проблеми або завдання. Кров під час активного тренування насичується киснем, підвищується обмін речовин, унаслідок цього, активніше функціонує ЦНС (центральна нервова система), а значить і мозок.
6. Систематичні заняття бігом сприяють підвищенню імунітету, за рахунок збільшення в крові еритроцитів і гемоглобіну. В процесі бігових навантажень знижується холестерин у крові, зменшується відчуття голоду, покращується моторика кишечника. У сукупності з поліпшенням обміну речовин усе це призводить до нормалізації маси тіла.
7. Бігати можна в будь-який час дня. Так, уранці, коли в крові підвищена кількість гормонів, біг буде природним засобом для розрядки, що допоможе організму повернутися до гармонії. Якщо бігати після трудового дня – увечері, то цим ви знімете напругу, розслабитеся, підзарядитися енергією, придушите зайвий апетит і заснете прекрасним сном.run_hobby_68. Дослідження показують, що відбувається часткова регенерація тканини печінки. Відбувається позитивний вплив на нирки: під час бігу з них знімається навантаження, що призводить до їх кращого функціонування.
9. Регулярні бігові навантаження також позитивно впливають на опорно-руховий апарат. Для людей похилого віку такі тренування особливо корисні, тому що вони перешкоджають дегенеративним змінам у суглобах і м’язових тканинах.running_with_kids

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *