Містичні місця Москви

Не тільки Англія і Румунія вважаються улюбленими місцями проживання нечистої сили. Багато московських домів та провулків теж овіяні легендами і повір’ями.

Знаменитий район Останкіно відомий не тільки як один із найшкідливіших через електромагнітне випромінювання безлічі антен, але і як місце, пов’язане з нечистою силою. Сама назва «Останкіно» походить від слова «останки».
Відомо, що кілька століть тому це місце вважалося бісівським, і саме тут було кладовище для самовбивць і чаклунів. З 1558 року на майбутніх телевізійних землях з’явилася горбата баба з костуром. Вона була жителькою села Останкінське перед їх швидкою смертю. За легендою, вона передбачила імператору Павлу I, що він не доживе до весни. Її пророцтво збулося: імператора було вбито в ніч на 12 березня ночі 1801 року гвардійськими офіцерами. anomalnye-mesta-eto-interesno-poznavatelno-kartinki_872437021 Дивна віщунка повідомила Олександру II, що він загине від руки «безбожника» (1881 року карету Олександра II було підірвано революціонером). Кажуть, стара-віщунка з’яілялась місцевим жителям і перед пожежею на телецентрі.
За статистикою, сьогодні в районі Останкіно частіше, ніж в інших районах столиці відбуваються злочини.

Великий чорний кіт, один з найвідоміших московських привидів, часто виникає близько столичного уряду – неподалік від Музею революції. Згідно з повір’ям, він з’являється тут рівно опівночі, гуляє по Тверській вулиці, після чого зникає в підворітті. ararat_krepost_chorny_kitІснування цієї примари навіть зафіксовано у виданій в Англії «Всесвітньої енциклопедії привидів» поряд з герцогом Йоркським і Томасом Беккетом, блукаючим по нічному Тауеру. Московські екскурсоводи запевняють, що чорного кота бачив і колишній директор Музею кішок Андрій Абрамов: повертаючись уночі з роботи, він зауважив химерне напівпрозоре обрис величезної тварини. А вранці, коли він прийшов у музей, то з жахом виявив повний розгром – було розбите безліч фотографій і статуеток його улюбленців …

Бродить по центру столиці й інший фантом. На Мясницькій вулиці на місці 17 будинки колись стояла маленька садиба подружжя Кусовникова. Заможні люди похилого віку були відомі своєю безмежною жадібністю. Будучи багатими, вони жили дуже скромно, не приймали гостей, не тримали прислугу. Єдиним дозволеним захопленням була поїздка на старенькому кабріолеті по нічній столиці. Цікаво, що Кусовникова завжди брали шкатулку із заощадженнями з собою, а одного разу, збираючись у далеке маєток, вирішили заховати її в двірницької. Під час їх відсутності ні про що не підозрюючи слуга розвів вогонь, і гроші згоріли. Від жорстокої вести дружина Кусовникова раптово померла, а дідок з тих пір бродить по Мясницькій, жалібно нашіптуючи оточуючим: «Ох, грошики мої, грошики!».

Перехрестя на Сухарьовкє теж овіяне легендою. У XVIII столітті тут стояла Сухарева вежа, в якій жив найвідоміший московський чаклун – Яків Брюс. З 60-метрової висоти маг спостерігав зірки в підзорну трубу і плавив свинець у золото. 1356876642_4А багато москвичів нібито бачили, як ночами з його вікон вилітали «залізні птиці з людськими головами». Також москвичі вірили, що у Брюса була таємна книга, за допомогою якої можна було знайти скарби, і він перед смертю замурував її в баштовій стіні. Через десятиліття за указом Сталіна вежа була розібрана по цеглинці, але скарби не знайшли. А дух чорнокнижника ніяк не заспокоїться, і в пошуках вежі часто з’являється в підворіттях Сретенки …

Трохи подалі, на розі Сретенки і Даєв провулка, на стіні кутового будинку часом з’являється сире пляма, яка розростається і стає схожим на велетня. Місцеві мешканці запевняють, що чорна тінь сходить зі стіни і відправляється бродити по старій Москві, лякаючи перехожих. У чекістських архівах досі зберігається доповідна записка двох працівників, які на початку 1920-х років зустріли примари і стали обстрілювати його. Але на Луб’янці ніхто не повірив розповідям чекістів …

Звичайно, до питання про існування потойбічного світу кожен ставиться по-своєму, проте вам, дорогі читачі ми бажаємо ніколи не зустрічатися з примарами минулого.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *