Найвідоміші містичні будинки Америки

Хоча країною привидів вважається Англія з її старовинними замками, в США куди більше «розпіарених» будівель, про які часто знімаються фільми і пишуться статті.

Не завжди легко розібратися, йдеться тільки про легенди або там і справді відбуваються моторошнуваті події. Так, у Савані (штат Джорджія) є будинок, який називають Sorrel-Weed. У цьому червоно-коричневому будівлі, з чуток, живуть привиди . Відомо, що воно було побудовано в 1840 р. SorrelWeedHouseTours

Першим власником будинку став якийсь Френсіс Соррель. Якось один з членів сім’ї вбив рабиню-негритянку, закопавши її у дворі будинку. Мабуть, з тих пір в будівлі і оселилося «щось» … Принаймні, всередині нього нерідко чуються дивні голоси, що лунають незрозуміло звідки. До речі, Sorrel-Weed показували в серіалі «Слідами привидів».

Ще один «будинок кошмарів» – це занедбаний санаторій Уейверлі Хіллс у Луїсвіллі (штат Кентуккі). На початку минулого століття в Луїсвіллі, розташованому в болотистому місці, було багато туберкульозних хворих. sanatory_luiswillУ 1926 р. на пожертвування збудували санаторій для туберкульозників . На пацієнтах пробували «прогресивні» методи лікування – наприклад, впливали на їхні легені ультрафіолетовим випромінюванням, змушували перебувати у відкритих вікон або на даху будівлі, щоб «дихати повітрям», імплантували в легкі повітряні кулі, робили операції з видалення м’язів і ребер, щоб впустити в легені побільше кисню … В результаті такого лікування багато пацієнтів помирали, а їхні тіла вивозили з лікарні по потайному підземному тунелю.

У 1961 р. санаторій закрили, а через рік у будівлі відкрили будинок престарілих з геріатричної лікарнею. З пацієнтами там також жорстоко поводилися, зокрема, лікували електрошоком. У 1982 р. через скорочення фінансування і численних порушень з боку персоналу ця установа теж закрили. Будівля прийшла в запустіння, і з тих пір пішли чутки про примар.

У 2002 р. сюди приїхали дослідники з товариства «Привид», яким вдалося неодноразово спостерігати в стінах занедбаного санаторію паранормальні явища. Так, вони зустріли дух жінки з закривавленим зап’ястям, яка криками волала про допомогу, і дух маленького хлопчика, що грав в м’яч. Найчастіше «потойбічні» зустрічі відбувалися в районі кімнати № 502 на п’ятому поверсі, де в 1928 р. повісилася на шнурі від світильника старша медсестра – нібито через депресію … До речі, в 1932 р. інша медсестра, яка працювала в тій же кімнаті, покінчила самогубством, кинувшись з даху. На думку членів товариства «Привид», в цих стінах мешкає древнє зло …

Старовинний готель Stanley в Естес Парк (штат Колорадо) неподалік від національного парку Рокі Маунтейн послужив прототипом для зловісного готелю з роману Стівена Кінга «Сяйво», який згодом неодноразово екранізувався. stenly_erste_parkЗа розповідями співробітників готелю, в ній дійсно мешкають примари . Іноді чутно, як в порожніх кімнатах хтось грає на піаніно. А часом парфуми є посеред ночі в номерах відвідувачів.

Біля Нового Гамбурзького вокзалу в Нью-Йорку є таємничий будинок з трагічною історією, власником якого є якийсь Джон Лоусон. Втім, сам господар там ніколи не з’являється. У будинку мешкають … манекени, яких часто бачать сусіди і які начебто живуть своїм самостійним життям. А от справжніх людей там давно вже ніхто не бачив. Жіночі манекени в натуральний зріст в старомодних нарядах з’являються на терасі будинку. Їх кількість, зовнішній вигляд і пози змінюються, вони тримають в руках різні предмети – посуд, книги, рушники, щітки або навіть пташині клітки. Іноді руки манекенів вказують на старовинний покинутий будинок навпроти … Ночами і в непогожі дні ляльок не видно, ймовірно, вони знаходяться всередині. Цікаві сусіди вже багато років не бачили тут жодної живої душі. Правда, ночами крізь штори на вікнах просочується слабке світло – значить, всередині все-таки хтось живе …

Деякі вважають, що загадка будинку Лоусона пов’язана з його драматичною історією.Відомо, що побудований він був в 1845 р. і пережив кілька пожеж. А в 1871 р. поблизу від будинку зазнав аварії поїзд. 22 людини загинули. Є версія, що ляльки на терасі є нагадуванням про ту давню трагедії – вони зображують загиблих пасажирів поїзда.

У 70-х рр. минулого століття преса писала про Джон Лоусон будинок з привидами в місті Емітівілле (штат Нью-Йорк). У 1974 р. один з його мешканців убив тут всю свою сім’ю. Рік по тому будинок купили подружжя Джордж і Кеті Лутц. amityvillehorrorhouse1Незабаром вони почали розповідати, що там відбуваються дивні і лякаючі речі – по кімнатах вешталося зловісного вигляду істота-демон , двері самі собою розліталися на тріски, а шибки розбивалися. Про «еміттівільском жаху» була написана книга-бестселер і поставлений ряд фільмів. Але несподівано адвокати вбивці колишніх господарів кошмарного будинку зізналися в тому, що ніяких привидів і в помині не було: їх психічнохворий клієнт заплатив їм і Лутца за створення вигаданої історії жахів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *