Найвідоміші площі світу, за якими легко впізнають країну

Центральні площі будь-яких міст прийнято у всьому світі сприймати за основну пам’ятку.
Багато з них стали свідком і учасником багатьох історичних і доленосних подій в історії міст. Є площі, яким виповнилося вже кілька століть. Пропонуємо огляд 10 найвідоміших таких площ.
Площа Конституції, Мехіко.
Площа Конституції, відома як Сокало, є символом мексиканської культури. Історія цього місця йде корінням в далеке минуле, в часи існування племен ацтеків. Одна з найбільших площ в світі оточена будівлями з історичною і культурною цінністю, наприклад, Кафедральний собор, Національний палац. City-Squares-1У центрі площі знаходиться великий національний прапор країни, який традиційно щодня піднімають під час різних церемоній і опускають в кінці дня. На площі проводять різноманітні масові заходи.
Площа Джемаа аль-Фна, Марракеш.
Джемаа аль-Фна в марокканському місті, Марракеш, спірно вважається однією з найбільших міських площ африканського континенту. Свою історію площа веде з 12 століття. Вона була свідком розвитку і становлення державності і культури країни. marakeshЩодня площа переповнена людьми, адже тут знаходиться базар. На площі багато вуличних музикантів, приборкувачів змій, народних лікарів, танцюристів і продавців місцевої продукції. У цій площі свою особливу чарівність.
Площа Пьяцца-дель-Кампо, Сієна.
Площа Пьяцца-дель-Кампо перебуває в історичній частині італійського горда Сієна. Вона була побудована в середні століття і має форму черепашки. Вона вважається однією з найкрасивіших міських площ у світі. По периметру площі побудовані будівлі в класичному стилі, наприклад, будівля мерії і вежа Торре-дель-Манджа.
del_kampoУ північно-західній частині площі знаходиться дивовижної краси фонтан. Двічі на рік на площі проводять скачки, в яких наїзники на конях об’їжджають площу по колу три рази.
Площа Старого міста, Прага.
Символом Чехії є площа в Празі, площа Старого міста, яка знаходиться між мостом Карла і Вацлавській площею. Її оточують безліч будівель, включаючи, Тинський храм, Ратушу і церкву Святого Миколая. Staromestskaya-ploshhadНайпопулярніші в світі астрономічний годинник Празькі куранти, або Орлой, знаходяться на Ратуші і є найбільш старовинними в світі, так як були встановлені ще в 1410 році. У центрі площі знаходиться пам’ятник релігійному реформатору Яну Гусу.
Площа Святого Петра, Ватикан.
Розташована прямо біля входу у всесвітньо відомий собор Базиліка Святого Петра у Ватикані, площа Святого Петра має овальну форму. Вона була побудована за кресленнями Джованні Лоренцо Берніні. В її центрі знаходиться Єгипетський обеліск, встановлений в 1586 році за вказівкою папи Римського, Сикста V.pl.st.petraПлоща знаходиться в обрамленні Тосканських колон, встановлених в чотири ряди. Вона без сумнівів є найвідомішою площею в історії людства, де люди з усього світу збираються, щоб отримати благословення Папи Римського.
Площа Тяньаньмень, Пекін.
Тяньаньмень, яка знаходиться в китайській столиці, є однією з найбільших і найвідоміших міських площ у світі. Названа однойменно брами, що відокремлює її від Забороненого міста, площа знаходиться в оточенні урядових будівель і різних пам’ятників, включаючи мавзолей Мао Цзедуна і Національний музей Китаю. pl.kytaj На ній відбувалися багато історичних подій, наприклад, становлення китайської народної Республіки. У 1989 році тут протестували громадяни проти дій уряду країни. В результаті зіткнень з поліцією сотні мирних громадян були вбиті.
Трафальгарська площа, Лондон.
Трафальгарська площа є одним з найвідоміших символів Лондона. Площа розташована в Вестмінстері і була побудована на честь перемоги адмірала Гораціо Нельсона в морській битві проти Наполеона (Трафальгарська битва 1805 рік). У центрі знаходиться пам’ятник Нельсону в оточенні чотирьох великих левів і декількох фонтанів. pl.trafalgarНа площі також стоять пам’ятники і іншим видатним британцям, Національна галерея і церква Святого Мартіна «що в полях».
Площа Головний Ринок, Краків.
Головний ринок розташований в історичному центрі Кракова. Середньовічна площа була побудована в 13 столітті, що робить її однією з найстаріших у світі. У 2005 році площа визнали найкращою в результаті реалізації проекту «Краще громадське місце». Пішоходи можуть потрапити на площу з тринадцяти різних напрямків. pl.Rynek-Glowny-Krakow

pl.Rynek-Glowny-Krakow1Вона знаходиться в обрамленні красивих міських будівель, а в центрі – знаходиться Годинникова вежа, пам’ятник Адаму Міцкевичу і Базиліка Святої Марії. На площі проводять безліч заходів і фестивалів.
Таймс-Сквер, Нью-Йорк.
Часто звана центром Всесвіту, площа Таймс-Сквер у Нью-йорку є Однією з найпопулярніших туристичних пам’яток в США, так як щорічно її відвідують Більше 50 мільйонів чоловік. Площа розташована на перехресті Бродвею та Сьомої Авеню.pl.time_sqwerЛіхтарі, світлодіодні вивіски і екрани висвітлюють площа вночі, що надає їй унікальний шарм. На площі багато ресторанів і театрів. Тут також з 1907 року проводять церемонію зустрічі Нового року.
Красна площа, Москва.
Червона площа знаходиться в центрі Москви і глибоко пов’язана з історією міста і його культурою. Ця пам’ятка стала свідком багатьох трагічних історичних подій. pl.RedSquareSouthEnd На площі знаходиться собор Василя Блаженного, Державний історичний музей, мавзолей Леніна і Кремль, офіційна резиденція президента Росії. У 1990 році вона була внесена до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *